reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

31

01 2020

Co z tym segregowaniem?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Co z tym segregowaniem? - Grodzisk News


Okazuje się, że bilbordy zachęcające mieszkańców do skrupulatnej segregacji śmieci to niejedyna próba dotarcia do tych grodziszczan, którzy nie gromadzą odpadów w sposób selektywny. Magistrat zaprezentował film instruktażowy, przypominają, że śmieci dzielimy na pięć frakcji. Część mieszkańców odpowiada: nie wszyscy mają taką możliwość.


Przypomnijmy, że przepisy sankcjonujące owe pięć frakcji weszły w życie z początkiem 2019 roku. Mimo to segregowanie śmieci w taki sposób wciąż nie jest w Polsce powszechną praktyką. Dlatego samorządy imają się różnych sposobów, aby skłonić mieszkańców do właściwej segregacji. My przypomnijmy od siebie, że papier, np.: czyste opakowania z papieru i tektury, gazety, czasopisma i ulotki, kartony, zeszyty, papier biurowy, wrzucamy do pojemników lub worków niebieskich. Metale i tworzywa sztuczne, np.: puste, zgniecione butelki plastikowe, zakrętki od butelek i słoików, plastikowe opakowania, torebki, worki foliowe, kartony po sokach i mleku (tzw. tetrapaki), zgniecione puszki po napojach i żywności ? wrzucamy do żółtych. Szkło, np.: puste, szklane butelki, słoiki, szklane opakowania po kosmetykach, puste szklane opakowania po lekach, musi trafić do worków lub pojemników w kolorze zielonym. Bioodpady w postaci odpadków warzywnych i owocowych, skorupek jaj, fusów po kawie i herbacie, zwiędłych kwiatów oraz roślin doniczkowych, resztek jedzenia bez mięsa, kości oraz tłuszczów zwierzęcych wrzucamy pojemników brązowych. Odpady zmieszane, pozostałe po wysegregowaniu czterech frakcji, czyli tylko to czego udało się rozdzielić do wymienionych pojemników na odpady segregowane lub czego nie można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tzw. PSZOK ? trafiają do worków czarnych. Urząd pokazał to na filmie? Na reakcję mieszkańców nie trzeba było długo czekać. ? Obniżcie ceny, to się bardziej przyłożymy ? skomentował jeden z nich na Facebooku. ? Wszystko pięknie i ładnie. Szkoda tylko, że nie w każdym bloku są dostępne wszystkie kosze do segregacji ? dodała inna mieszkanka. Urzędnicy odpowiedzieli na ów komentarz, że zarządcy wspólnot w Grodziskiej Spółdzielni mieszkaniowej mają obowiązek uzupełnić brakujące pojemniki. ? Gmina będzie kontrolować prawidłowe oznakowanie koszy i ich dostępność dla mieszkańców ? zapowiadają. Co z tego wyniknie ? zobaczymy. Do sprawy będziemy wracać.





💬︎   dodaj komentarz

A czy na pewno te skorupki jajek do BIO? Podobno od 01.2020 są do ZMIESZANYCH.
Przydałoby się więcej informacji na ten temat, lub jakiś specjalny kontakt np. w Urzędzie Miasta.

Iza
31-01-2020 11:04

Dlaczego śmieci posegregowane w pojemnikach z chwilą załadunku do śmieciarki są ładowane do jednego otworu zbiornika śmieciarki?
Przeczy to sensowi segregacji śmieci .Rozumiem ,że po każdy rodzaj odpadów podjeżdża oddzielny samochód ,który zabiera np tylko papier i szkło ,następny odpady mieszane itd.Wtedy segregacja ma sens!!!

Anonim Dobry
31-01-2020 12:10

Wróć do wcześniejszego tekstu na ten temat. Jeden samochód i wszystkie worki. Brak kontroli na firmą, która wywozi. Brak kontroli nad mieszkańcami, którzy prowadzą firmę w domu. Można się na ten temat rozpisywać ale czy to jakikolwiek sens. W okolicznych gminach już 50 zł od osoby za segregowane. Obawiam się że jest brak zgodności liczby lokatorów do faktycznie mieszkających. Wynajmuje i mieszka 30 a umowa na 1.
Szkoda się denerwować.

Mieszkaniec
31-01-2020 17:12








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.