23 01 2020

Co z tą ścieżką?

23.01.2020, godz.: 07:30
Co z tą ścieżką?
fot. Pixabay

Grodzisk otworzył oferty firm projektowych, które dotyczą opracowania dokumentacji budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Bairda w Grodzisku. Aż osiem pracowni jest zainteresowanych wykonaniem projektu. Oferty cenowe mogę się jednak okazać za wysokie.

Spośród ośmiu ofert wszystkie cenowo przekraczają budżet przewidziany na wykonanie projektu przez grodziski magistrat. Urząd spodziewał się bowiem wydać nieco ponad 53 tysiące złotych, podczas gdy najniższa oferta opiewana na przeszło 63 tysiące. Kolejne są wyższe, a najwyższa wynosi ponad 136 tysięcy.

Teraz magistrat analizuje złożone oferty i będzie musiał podjąć decyzję: czy dołożyć pieniądzy, czy unieważnić i ponowić przetarg.

Tymczasem przypomnijmy. Projekt ścieżki rowerowej/ciągu pieszo-rowerowego ma obejmować odcinek ulicy T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim od skrzyżowania z ulicą L. Teligi do skrzyżowania z ulicą „osiedlową” (odcinek około 400 m), a dalej ma skręcać w kierunku południowym i łączyć się na wysokości działki nr 37/4 (obręb 34) ze ścieżką rowerową w ulicy Królewskiej. Długość projektowanej trasy to około 450 metrów.

Dodajmy, że od momentu wyłonienia wykonawcy i podpisania umowy, projektant będzie miał niemal rok na przygotowanie opracowania wraz z uzyskaniem zgodę na realizację inwestycji drogowej.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata