21 02 2020

Co z rozbudową grodziskiego basenu?

21.02.2020, godz.: 07:32
Co z rozbudową grodziskiego basenu?

Gruntowna wymiana wentylacji na grodziskiej pływalni to niejedyna duża zmiana modernizacyjna, jaką zaplanowano dla obiektu. W 2020 roku ma być gotowy projekt budowy dodatkowego basenu i innych zmian w obiekcie. Wiemy też, kiedy miałaby nastąpić realizacja inwestycji.

W marcu 2019 roku burmistrz Gregorz Benedykciński mówił nam tak: – Jesteśmy obecnie w fazie przygotowywania dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Myślę, że do końca roku powinniśmy dysponować wszystkim materiałami pozwalającymi ogłosić przetarg już na samą inwestycję – wyjaśnia burmistrz Grzegorz Benedykciński. – Przewiduję, że w pierwszej połowie przyszłego roku ogłosilibyśmy przetarg i szykowali się do wyłonienia firmy, która jeszcze w 2020 roku rozpoczęłaby budowę – snuł plany włodarz.

Dziś już wiemy, iż były one nader optymistyczne ponieważ finalnej wersji dokumentacji projektowej jeszcze nie ma. – Rzeczywiście, w tym roku dopiero będziemy mieli gotowy projekt. A ze względu na szereg innych zadań, przewiduję, że modernizację moglibyśmy przeprowadzić w 2022 roku – mówi dziś burmistrz.

Dodajmy, że przez kilka tygodni w okresie od końca czerwca do początku sierpnia 2019, trwała wymiany całego systemu wentylacji, którego poszczególne elementy były składane na bieżąco.

W ramach prac planowanych w 2022 roku na „Wodniku” powstać ma 16-metrowy basen z przeznaczeniem przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Do nauki pływania i różnego rodzaju aktywności dla najmłodszych mieszkańców

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata