TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

07 2024

Co z przebudową ul. Szwedzkiej?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsCo z przebudową ul. Szwedzkiej? - Grodzisk News


Przedłużająca się procedura przetargowa rodzi pytania i pewne wątpliwości w kwestii kompleksowej przebudowy ul. Szwedzkiej w Grodzisku. Urzędnicy już kilkukrotnie przesuwali datę otwarcia ofert na inwestycję. Czy zatem termin jej realizacji nie jest zagrożony?


Grodziscy urzędnicy kilkukrotnie przesuwali termin otwarcia ofert w przetargu na przebudowę ul. Szwedzkiej. Tłumaczą to dużym zainteresowaniem ze strony oferentów, którzy dopytują o najdrobniejsze szczegóły specyfikacji zamówienia. A to na ogół dobry znak w kontekście wyboru wykonawcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Duża liczba pytań do specyfikacji przetargowej świadczy o tym, że wykonawcom bardzo zależy na zdobyciu tego kontraktu i chcą jak najprecyzyjniej wycenić swoje usługi, by zmaksymalizować szanse wygrania przetargu – mówi nam Urszula Chrzanowska, szefowa wydziału inwestycji i pozyskiwania funduszy zewnętrznych w grodziskim magistracie. – A terminy przesuwamy by dać firmom czas na zapoznanie się z odpowiedziami i ewentualne dalsze pytania – dodaje.

Duże zainteresowanie to jednak dobry znak. – Jesteśmy dobrej myśli. Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg za pierwszym razem to firma będzie miała 12 miesięcy na realizację inwestycji – dodaje Chrzanowska.

A przypomnijmy: Ulica Szwedzka to komunikacyjnie ważna droga biegnąca od ul. Bałtyckiej do Granicznej. Mieszkańcy od dawna czekają na kompleksową modernizację jej nawierzchni, a także poszerzenie pasa jezdni, zwłaszcza na odcinku od Bałtyckiej do Okrzei, gdzie kilka lat temu wprowadzono ruch jednokierunkowy. Sprawa tkwiła jednak długo w impasie ze względu wielomiesięczne negocjacje w sprawie wykupu gruntów pod poszerzenie, w których koniec końców udało się osiągnąć kompromis. Opracowano dokumentację projektowo-kosztorysową, która obejmie budowę jezdni o szerokości 5,5 m, wygodnej ścieżki pieszo-rowerowej oraz odwodnienia drogi. Magistrat ma już także zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID) i dokumentację.

Pod koniec ubiegłego roku wreszcie nastąpił przełom w negocjacjach i sprawa mogła pójść do przodu, zwłaszcza że gmina pozyskała dofinansowanie na tę inwestycję. Już wtedy w rozmowie z nami grodziscy włodarze zapowiadali, że wraz z przebudową ul. Szwedzkiej przeprowadzone zostaną modernizacje ulic dochodzących do niej. Do końca zbliża się już chociażby przebudowa ul. Bankowej.

Teraz zaś ogłoszono przetarg na kompleksową przebudowę Szwedzkiej. Specyfikacja zamówienia zakłada wykonanie dwukierunkowej jezdni z nawierzchnią asfaltową o szerokości pięciu i pół metra. Szwedzka łączy się z ul. Bałtycką a skrzyżowania tworzy nie tylko z ul. Bankową, lecz także z ulicami Nowy Grodzisk oraz Stefana Okrzei. Po przebudowie przebiegać będzie w dotychczasowym śladzie, choć zmianie może ulec geometria jezdni.

Przy drodze po prawej stronie zbudowany zostanie chodnik dla pieszych o szerokości dwóch i pół metra. W ramach inwestycji przebudowane zostaną także instalacje podziemne: kanalizacja deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa oraz teletechniczna. Wprowadzona zostanie też stała organizacja dopuszczająca jazdę dwukierunkową na całej długości.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

A kiedy będzie obiecana rozbudowa dwóch dróg gminnych: 150214W (na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 579 do obiektu mostowego na ul. Chrzanowskiej w Chrzanowie Dużym) oraz 150213W – ul. Chrzanowska (na odcinku od obiektu mostowego do istniejącego chodnika przy ulicy Ekologicznej ). Łączna długość pasa drogowego to ponad 1,5 km. Była wiadomość ukazana w Grodzisk Mazowiecki News w dniu 07.09.2023 r i od tamtej pory nic nie słychać.
AgnieszkaD


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.