02 01 2019

Co z prawoskrętem na Chełmońskiego? Wciąż nie ma wykonawcy

02.01.2019, godz.: 07:29
Co z prawoskrętem na Chełmońskiego? Wciąż nie ma wykonawcy
fot. GrodziskNews

Oddala się perspektywa przebudowy skrzyżowania ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej. Grodzisk unieważnił ostatnio piąty już przetarg. Tym razem ze względu na brak ofert.

Miasto ma duży problem ze znalezieniem wykonawcy dla tej ważnej inwestycji. Niestety brakuje chętnych do realizacji tego zadania – w pierwszych trzech przetargach nie złożono żadnej oferty. W czwartym przetargu zgłosił się jeden chętny, ale jego propozycja nie została zaakceptowana przez urząd. Magistrat zakładał, że inwestycja nie pochłonie więcej jak 1,37 mln zł, a oferta opiewała na blisko 2,37 mln zł. Przetarg został więc unieważniony. Za piątym podejściem ponownie zabrakło firm chętnych, aby zrealizować inwestycję.

Zgodnie z projektem jezdnia na ul. Chełmońskiego ma zostać poszerzona po stronie zachodniej w miejscu istniejącego rowu, natomiast ul. Żyrardowska zostanie poszerzona po stronie południowo-wschodniej wraz ze zwiększeniem promienia łuku krawędzi jezdni. – Projektowane poszerzenie zapewni możliwość wykonania bezkolizyjnego skrętu w prawo z ul. Chełmońskiego w ul. Żyrardowską – czytamy w dokumentacji. Ponadto zostaną również przebudowane chodniki i sygnalizacja świetlna.

Pytanie brzmi: kiedy pojawi się wykonawca tego zadania. Od tego bowiem zależy, kiedy kierowcy będą mogli korzystać z prawoskrętu. Same prace mają trwać około pięciu miesięcy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.