reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

05 2023

Co z planami budowy boiska w Chlebni?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiCo z planami budowy boiska w Chlebni? - Grodzisk News


Wraz ze śmiałem sportowym rozwojem klubu piłkarskiego LKS Chlebnia rosną też potrzeby rozbudowy jego zaplecza technicznego, infrastruktury, obiektów do treningu. Postanowiliśmy wrócić więc do tematu dotyczącego planów budowy nowego boiska w Chlebni. W jakim punkcie ten pomysł znajduje się dziś?


Gmina dysponuje działką, na której boisko miałoby powstać, zwłaszcza, że chętnych do granie nie brakuje. – W samym klubie, poza pierwszym zespołem prowadzimy kilka roczników dzieci i młodzieży, którym staramy się zapewnić jak najlepszą przestrzeń do rozwoju i treningu. Nie ma co ukrywać, że nowy obiekt bardzo by tę przestrzeń powiększył i dał nowe możliwości – mówi nam Sławomir Jackowski, prezes LKS-u Chlebnia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Dziś, mimo ograniczonych możliwości, możemy się poszczycić naprawdę dobrze prosperującą akademią piłkarską, wychodzą z niej utalentowani młodzi piłkarze, którzy nie boją się podejmować wyzwań na wyższych szczeblach – dodaje prezes. I można mu uwierzyć, ponieważ nawet niedawna wizyta skautów Anderlechtu Bruksela zaowocowała zaproszeniem na testy młodego gracza Chlebni do belgijskiego klubu.

To dobry omen dla klubu, który dalej chce się rozwijać. Rozbudowa bazy LKS-u o dodatkowe boisko może tylko pomóc. Jakie są zatem szanse na realizację tego zadania?

Zapytaliśmy o to burmistrza Grodziska. – Plany budowy boiska w Chlebni nadal są aktualne. Zanim to tego dojdzie, musi zakończyć się przebudowa drogi powiatowej, a później musimy wybudować parking, który jest tam bardzo potrzebny. Po tych przedsięwzięciach, będzie wiadomo, jakim dokładnie obszarem jeszcze tam dysponujemy w kontekście budowy boiska – powiedział w rozmowie z nami Grzegorz Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jackos robi tam świetna robotę, czego nie można powiedzieć o Dębcu w Pogoni, który dla tamtego zarządu jest tylko dobrym egzekutorem skladek członkowskich.


Pogon byście się k... wstydzili braku gratulacji dla Smalca za awans do 1 ligi... zapomnieliscie gdzie zaczynał trenerską przygodę?!

Janosik
22-05-2023 14:07

Pan Dębiec to teraz jest zaangażowany w trenowanie dziewczyn w LO sportowym w Warszawie. Ma teraz blisko na K6. A Chlebnia się super rozwija. Mają dwie seniorskie drużyny, juniorzy awansowali do extraligi i w każdym młodszym roczniku mają druzyne. Na Pogoni tylko I drużyna seniorska gra na zdrowej naturalnej trawie, II drużyna i dzieci i młodzież grają od lat tylko na sztucznym i nadal nie mają balonu w zimie. Na Chlebni wszyscy grają na zdrowej trawie naturalnej bo jest kilka boisk trawiastych. Gdyby powstało jeszcze boisko sztuczne i Balon w zimie to byłby komplet. Trzymam kciuki.

Mama piłkarza
22-05-2023 14:43

Ból dupy Chlebni osiąga już wywalił poza skalę.

@traczuk
22-05-2023 15:16

Janosik skąd wiesz czy Pogoń nie złożyła gratulacji trenerowi Smalcowi? Na fejsie nie znalazłeś?

Pyzdra
22-05-2023 15:41

Skąd janosik wiesz ze nie złożyli gratulacji? Bo nie znalazłeś na fejsie? Mogli to zrobic telefonicznie lub osobiscie. Pozdrowienia dla Jackosa

Pyzdra
22-05-2023 15:48

@Pyzdra dokładnie tak, kluby z klasą tak postępują, ale Wy wolicie wrzucić marne filmy z kabanosami albo najmanem.

P.S Śliwa by tego nie przeżył? Pytanie mam, czy dalej obserwuje kluby Rafała i dalej cieszy się jak coś pójdzie nie tak?

Janosik
22-05-2023 20:48

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na kilka rzeczy, których zabrakło w artykule. Bardzo ważną i konieczną sprawą jest zwiększenie ilości szatni, przy takiej liczbie dzieci, młodzieży, zawodników dwie klubowe szatnie to nawet nie minimum. W tej sprawie złożyliśmy już jakiś czas temu pismo w Gminie oraz osobiście rozmawiałem z Panem Burmistrzem. Mam nadzieję, że uda się jak najszybciej rozwiązać ten problem. Jeżeli chodzi o wybudowanie boiska ze sztuczną nawierzchnią, które jest bardzo pomocne w okresach jesień - wiosna, na tą chwilę Gmina dała decyzję odmowną, jest to uwarunkowane również zgodą innych organów, jak również musi być przyjęte w kolejnym budżecie.
Kolejne boisko naturalne, powstanie już niebawem.
Odnośnie spraw dodatkowych, jest zatwierdzony wniosek o zadaszenie trybun, ale czekamy na przeznaczenie środków na ten cel z budżetu Gminy. Dodatkowo ma być wkopany brakujący słup z oświetleniem, co znacznie poprawi treningi w okresie jesiennym. No to tak na szybko, by przedstawić Państwu skalę potrzeb ale tych najważniejszych. Jeszcze jedno, usilnie działamy również, by na obiekcie powstało w końcu porządne elektroniczne nawodnienie boisk, bo na tą chwilę obsługa każdorazowo musi borykać się z rozstawianiem zraszaczy a to w XXI wieku wygląda jak lampa naftowa w izbie. Jeszcze odnośnie komentarza o " bólu dupy", Chlebnia robi swoje, ciężko pracujemy na to co dziś mamy, nie oglądamy się na innych, staramy się tylko jak najlepiej rozwijać. Więc proszę nie siać ziarna nienawiści. Dziękuję za słowa uznania, należą się każdemu kto ma swój udział w rozwoju klubu. W przyszłym roku obchodzić będziemy 40 lat istnienia. Pozdrawiam serdecznie wszystkich sympatyków piłki nożnej.

Sławomir Jackowski
23-05-2023 08:13

Młodzi zawodnicy i rodzice bardzo liczą na szybką realizację planu budowy sztucznego boiska na Chlebni. Mamy dwie piękne hale idealne do uprawiania sportów halowych. Bardzo potrzebne, bo dzieci i młodzieży w gminie jest mnóstwo. Jednak piłkarze do optymalnych treningów potrzebują innych warunków. W sezonie jesienno-zimowym w gminie dla setki trenujących jest dostępne tylko jedno pełnowymiarowe boisko na Pogoni. Jest bardzo dociążone, trenują tam zawodnicy z kilku klubów, często w bardzo późnych godzinach (nawet do 22.00). W Chlebni są świetne warunki, miejsce a przede wszystkim duże zapotrzebowanie na sztuczne boisko.

Kamila
23-05-2023 09:40

Dzieciaki z Chlebni mają fajną atmosferę i świetną opiekę. Trenerzy to jednocześnie oddani pasjonaci i mentorzy. Bardzo brakuje krytego boiska, bo błąkają się zimą po całej gminie i nie zawsze znajdują miejsce. Bo ktoś lub coś innego jest priorytetem. A oni i tak robią swoje. Czasem w śniegu i deszczu. Bardzo wielu z tych młodych chłopców zaraża się pasją i zostaje na długo ze sportem. Nie robią tego dla kariery, ani żeby zadowolić trenera, czy rodziców tylko dla siebie. Dlaczego im nie pomóc??? Dlaczego nie stworzyć warunków?? Klub nie jest duży, ale z roku na rok coraz więcej młodzieży korzysta z zajęć. Nie ma natomiast takiego wsparcia finansowego jak Pogoń, czy Sparta.

Rodzic młodego piłkarza
23-05-2023 10:03

W pełni się zgadzam - przenieśliśmy syna z Pogoni do Chlebni. A to wszystko z uwagi na atmosferę i podejście trenerów. Trenerzy Chlebni są dużo bardziej zaangażowani i podchodzą do dzieciaków mocno indywidualnie pomagając im w rozwoju - nie jest to taka masówka jak w Pogoni, gdzie dzieci są zagubione. Niektórym talentom trzeba poświęcić trochę więcej czasu a to przynosi naprawdę efekty. Gdyby Chlebnia miała takie dofinansowanie jak Pogoń to talentów na testu byłoby więcej.

Wojciech
31-05-2023 14:59

W młodych ludzi warto inwestować. Dusza się raduje, jak Chlebnia tętni życiem i widzi się maluchy, młodzież ganiających za piłką.Te dzieciaki na to zasługują.

Mama bramkarza
23-05-2023 10:14

Przejeżdżając o tej porze roku w godzinach popołudniowych przez Chlebnię zobaczycie całą chmarę dzieciaków młodszych i starszych ganiających za piłką. To świetne miejsce do integracji, zawierania przyjaźni, złapania oddechu po całym dniu. To miejsce tętniące życiem, dobrą energią i serdeczną sportową atmosferą. Stwórzmy jak najlepsze warunki dla pasjonatów piłki.

Kibic
23-05-2023 19:16

Rodzice a przede wszystkim młodzież liczy na rozbudowę naszego klubu. Uciążliwe jest w okresie zima - wiosna jeździć z miasta do miasta z boiska na boisko na treningi w póżnych godzinach , a potem jeszcze nauka. Jeżdżąc na mecze ligowe syna , często słyszymy komentarze od rodziców przeciwnej drużyny , że można nam pozazdrościć naturalnej murawy , która służy nie tylko wybrańcom ale wszystkim chłopcom naszego klubu . Brakuje jeszcze takiej wisienki czyli balonu i sztucznego boiska ( no i tych szatni 😉). Pozdrawiam klub LKS Chlebnia .

Robert - ojciec piłkarza 😉
23-05-2023 19:16

Czy czasem na Chlebni nie miał powstać zbiornik retencyjny dla miasta? W tym roku znowu zapowiada się upalne lato.. z wodą może być kłopot.

Jerzy
23-05-2023 21:44

A co z planami budowy zbiornika retencyjnego jaki miał być na Chlebni? Wody jest coraz mniej. Lato 2023 zapowiada się upalne. Kiedy realizacja? Miasto kupiło ziemię na ten cel ale jak widać już inne projekty się wykluwają. Bo jakiś chłopak pojechał na testy do Belgii?

Jerzy
24-05-2023 10:26

Drogi Panie, jedno nie wyklucza drugiego. W gminie powstaje wiele inwestycji finansowanych z różnych źródeł. Naprawdę nie trzeba ziać jadem. Mogą powstać zarówno zbiorniki retencyjne, rozbudowa infrastruktury sportowej, remont drogi czy budowa szkoły. Nie trzeba blokować się wzajemnie bo to do niczego dobrego prowadzi. A że "jakiś chłopak" pojechał na testy do Belgii to bardzo pozytywna wiadomość. Niech spełnia swoje marzenia - zbiornik retencyjny nie ma z tym nic wspólnego.

Kamila
29-05-2023 12:22

Bardzo dobry pomysł. Młodym sportowcom przyda się miejsce do treningów zimowych.

Mieszkaniec
27-05-2023 21:24

Świetny pomysł. Moje dziecko trenuje w Akademii. Wiem, że w okolicy nie ma takich fajnych warunków do trenowania jak na Chlebni. Naturalna murawa jest najlepsza dla piłkarzy. Doceniają to trenerzy z innych klubów, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają na Chlebnię na turnieje i sparingi. Dobrze gdyby zawodnicy tego klubu mieli swoje miejsce również do treningów zimowych.

Mama piłkarza
29-05-2023 13:07
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.