reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

22

05 2023

Co z planami budowy boiska w Chlebni?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin Masalski1 - Grodzisk News


Wraz ze śmiałem sportowym rozwojem klubu piłkarskiego LKS Chlebnia rosną też potrzeby rozbudowy jego zaplecza technicznego, infrastruktury, obiektów do treningu. Postanowiliśmy wrócić więc do tematu dotyczącego planów budowy nowego boiska w Chlebni. W jakim punkcie ten pomysł znajduje się dziś?


Gmina dysponuje działką, na której boisko miałoby powstać, zwłaszcza, że chętnych do granie nie brakuje. – W samym klubie, poza pierwszym zespołem prowadzimy kilka roczników dzieci i młodzieży, którym staramy się zapewnić jak najlepszą przestrzeń do rozwoju i treningu. Nie ma co ukrywać, że nowy obiekt bardzo by tę przestrzeń powiększył i dał nowe możliwości – mówi nam Sławomir Jackowski, prezes LKS-u Chlebnia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Dziś, mimo ograniczonych możliwości, możemy się poszczycić naprawdę dobrze prosperującą akademią piłkarską, wychodzą z niej utalentowani młodzi piłkarze, którzy nie boją się podejmować wyzwań na wyższych szczeblach – dodaje prezes. I można mu uwierzyć, ponieważ nawet niedawna wizyta skautów Anderlechtu Bruksela zaowocowała zaproszeniem na testy młodego gracza Chlebni do belgijskiego klubu.

To dobry omen dla klubu, który dalej chce się rozwijać. Rozbudowa bazy LKS-u o dodatkowe boisko może tylko pomóc. Jakie są zatem szanse na realizację tego zadania?

Zapytaliśmy o to burmistrza Grodziska. – Plany budowy boiska w Chlebni nadal są aktualne. Zanim to tego dojdzie, musi zakończyć się przebudowa drogi powiatowej, a później musimy wybudować parking, który jest tam bardzo potrzebny. Po tych przedsięwzięciach, będzie wiadomo, jakim dokładnie obszarem jeszcze tam dysponujemy w kontekście budowy boiska – powiedział w rozmowie z nami Grzegorz Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

1

1
22-05-2023 14:07

1

1
22-05-2023 14:43

1

1
22-05-2023 15:16

pokaż wszystkie komentarze (18)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.