reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

01 2023

Co z nową biblioteką miejską w Brwinowie?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/WizualizacjaCo z nową biblioteką miejską w Brwinowie? - Grodzisk News


Budowa biblioteki miejskiej w Brwinowie to jedna z większych inwestycji planowanych w gminie. Po problemach z pierwszym wykonawcą realizowane już przedsięwzięcie trzeba było przerwać. Kolejne podejścia spaliły zaś na panewce ze względu na zbyt wysokie oferty w dwóch przetargach. Gmina ma nadzieję, że za trzecim razem znajdzie wykonawcę.


W kwietniu 2021 roku gmina Brwinów podpisała umowę z ówczesnym wykonawcą na budowę nowej siedziby, która powstaje przy ul. Grodziskiej 10A i według założeń powinna była być gotowa w drugiej połowie 2022 r. Umowę jednak rozwiązano, gdyż – jak powiedział nam burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński – „wykonawca bardzo rażąco naruszył jej warunki”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W lecie Brwinów ogłosił najpierw jeden, a następnie drugi przetarg na budowę biblioteki przy ul. Grodziskiej. W obu przypadkach rezultat był podobny: brak rozstrzygnięcia wynikający z cen ofert przekraczających sześć milionów złotych, przy budżecie na inwestycję w kwocie równo pięciu milionów.

Czy sprawdzić się więc powiedzenie „do trzech razy sztuka”. O tym przekonamy się, gdy już wkrótce Brwinów ogłosi przetarg po raz trzeci.

Tymczasem przypomnijmy. Nowy budynek posiadał będzie dwie kondygnacje: parterową o powierzchni około 500 mkw. i małe około 60 mkw. piętro z przeznaczeniem na pomieszczenie techniczne lub wentylatornię. Na parterze budynku znajdzie się strefa wejściowa z wiatrołapem, czytelnia prasy z zespołem toalet w tym toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie socjalne, czytelnia dla dorosłych i dzieci, stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna ze schowkiem oraz pokoje administracyjne. Teren, na którym powstaje biblioteka, będzie miał zapewniony dostęp do drogi publicznej.

Powstanie droga wewnętrzna z komunikacją pieszą, miejscami parkingowymi i wiatą na rowery. Całość zostanie wybudowana w standardzie budynku energooszczędnego, zapewniając wysoki komfort użytkowania i znaczną redukcję kosztów funkcjonowania.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.