reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

01 2023

Co z nową biblioteką miejską w Brwinowie?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/WizualizacjaCo z nową biblioteką miejską w Brwinowie? - Grodzisk News


Budowa biblioteki miejskiej w Brwinowie to jedna z większych inwestycji planowanych w gminie. Po problemach z pierwszym wykonawcą realizowane już przedsięwzięcie trzeba było przerwać. Kolejne podejścia spaliły zaś na panewce ze względu na zbyt wysokie oferty w dwóch przetargach. Gmina ma nadzieję, że za trzecim razem znajdzie wykonawcę.


W kwietniu 2021 roku gmina Brwinów podpisała umowę z ówczesnym wykonawcą na budowę nowej siedziby, która powstaje przy ul. Grodziskiej 10A i według założeń powinna była być gotowa w drugiej połowie 2022 r. Umowę jednak rozwiązano, gdyż – jak powiedział nam burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński – „wykonawca bardzo rażąco naruszył jej warunki”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W lecie Brwinów ogłosił najpierw jeden, a następnie drugi przetarg na budowę biblioteki przy ul. Grodziskiej. W obu przypadkach rezultat był podobny: brak rozstrzygnięcia wynikający z cen ofert przekraczających sześć milionów złotych, przy budżecie na inwestycję w kwocie równo pięciu milionów.

Czy sprawdzić się więc powiedzenie „do trzech razy sztuka”. O tym przekonamy się, gdy już wkrótce Brwinów ogłosi przetarg po raz trzeci.

Tymczasem przypomnijmy. Nowy budynek posiadał będzie dwie kondygnacje: parterową o powierzchni około 500 mkw. i małe około 60 mkw. piętro z przeznaczeniem na pomieszczenie techniczne lub wentylatornię. Na parterze budynku znajdzie się strefa wejściowa z wiatrołapem, czytelnia prasy z zespołem toalet w tym toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie socjalne, czytelnia dla dorosłych i dzieci, stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna ze schowkiem oraz pokoje administracyjne. Teren, na którym powstaje biblioteka, będzie miał zapewniony dostęp do drogi publicznej.

Powstanie droga wewnętrzna z komunikacją pieszą, miejscami parkingowymi i wiatą na rowery. Całość zostanie wybudowana w standardzie budynku energooszczędnego, zapewniając wysoki komfort użytkowania i znaczną redukcję kosztów funkcjonowania.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.