11 12 2019

Co z lodowiskiem w Milanówku?

11.12.2019, godz.: 14:30
Co z lodowiskiem w Milanówku?
fot. milanowek,pl

Lodowisko w Grodzisku działa już od blisko tygodnia, za to wciąż otwarte pozostaje pytanie, kiedy tafla wystartuje w Milanówku. Nam udało się dowiedzieć nieco więcej w tej sprawie.

Gdy poprzednio pisaliśmy o przymiarkach do otwarcia lodowiska w mieście ogrodzie w tym sezonie, usłyszeliśmy od urzędników analizowane są możliwości finansowe gminy oraz to w jakim systemie uruchomić taflę: czy poprzez wynajem sprzętu wraz z firmą obsługującą obiektu czy na zasadzie zakupu własnego sprzętu do zmrażania i utrzymania tafli.

Dziś wiemy już nieco więcej. – Na najbliższej sesji zostaną przesunięte środki w budżecie na zadanie obejmujące uruchomienie lodowiska. Mowa tu o kwocie 270 tysięcy złotych, która zostanie przekazana do dyspozycji Milanowskiemu Centrum Kultury, które będzie się sprawą lodowiska zajmować. Ogłoszone zostanie postępowanie na wybór oferty wariantowej: albo wynajem lodowiska, albo zakup sprzętu do organizacji własnego – wyjaśnia Piotr Iwicki sekretarz Milanówka.

– Marzymy o tym, by zaraz po świętach Bożego Narodzenia uruchomić lodowisko, które działałoby aż do końca zimy, do kiedy tylko pogoda pozwoli – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579648535000)