19 11 2015

Co z dokumentacją nowoczesnej hali?

19.11.2015, godz.: 20:02
Co z dokumentacją nowoczesnej hali?
fot. Wizualizacja/grodzisk.pl

Trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej w Grodzisku. Magistrat ogłosił kilka dni temu przetarg na wykonanie analiz potrzebnych w procesie tworzenia projektu.

Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej, bo tak brzmi pełna nazwa obiektu, ma stanąć przy ul Sportowej do  2018 roku. Do rozpoczęcia inwestycji konieczna jest pełna dokumentacja projektowo-kosztorysowa. A jej opracowanie powierzono Pracowni Projektowej Paweł Tiepłow z Warszawy. Firma ta wcześniej wygrała ogłoszony przez grodziską gminę konkurs na koncepcję nowoczesnej hali.

W owej koncepcji urbanistyczno-architektonicznej mieszczą się projekt dużej hali przy ul. Sportowej, a także wieży widokowej z obserwatorium astronomicznym typu „Mini-Kopernik”, tarasem widokowym i ścianką wspinaczkową oraz łącznika ze Szkołą Podstawową nr 6. Innym elementem wymaganym w konkursie było przedstawienie propozycji zmodernizowania skateparku i wyznaczenie miejsca pod budowę lodowiska.

Przy tak obszernym zadaniu dokumentów trzeba przygotować co niemiara. Równolegle z dokumentacją projektowo-koszotorysową tworzona będzie analiza rzeczowo-finansowa dla tej inwestycji oraz weryfikacja rozwiązań energetycznych na etapie projektowania obiektu.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata