13 02 2019

Co z budową szkoły muzycznej i parkingu podziemnego w Grodzisku?

13.02.2019, godz.: 19:46
Co z budową szkoły muzycznej i parkingu podziemnego w Grodzisku?
fot. Mariusz Kordel

Powracamy do tematu planowanej budowy nowej siedziby szkoły muzycznej i parkingu podziemnego przy pl. Zygmunta Starego w Grodzisku. Okazuje się bowiem, że miasto dysponuje już założeniami projektowymi i prowadzi rozmowy nad wykupem potrzebnych nieruchomości. W kolejnym kroku ma zostać ogłoszony konkurs na koncepcję architektoniczną.

O tym, iż w przyszłości Grodzisk będzie chciał wybudować nowy gmach szkoły muzycznej pisaliśmy już dwa lata temu. Okazuje się, że w tym czasie czyniono przygotowania w drodze do realizacji inwestycji.

Przygotowaliśmy założenia projektowe i wiemy, że oprócz szkoły, w ramach inwestycji powstanie także parking podziemny oraz inkubator przedsiębiorczości. Zakupiliśmy już fragment nieruchomości pozwalający poprowadzić dojazd do pl. Zygmunta Starego od ul. Wólczyńskiej – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska. – Prowadzimy również zaawansowane rozmowy z prywatnym właścicielem pawilonu na placu. Chcielibyśmy kupić tę nieruchomość, bo koliduje nieco z założeniami projektowymi. Dysponując nim, moglibyśmy wykonać taką koncepcję obiektu, na jakiej nam zależy. Mam nadzieję, że niebawem uda nam się pomyślnie zakończyć te negocjacje – dodaje.

W następnym kroku magistrat zamierza bowiem ogłosić konkurs na wykonanie koncepcji zagospodarowania placu z uwzględnieniem szkoły, parkingu podziemnego oraz inkubatora przedsiębiorczości.

– Na podstawie opracowanej koncepcji będziemy mogli ogłosić przetarg na wykonanie projektu budowlanego, który – jeśli wszystko poszłoby dobrze – byłby gotowy prawdopodobnie w drugim kwartale 2020 roku – wyjaśnia Tomasz Krupski. – Mają pełną dokumentację i kosztorysy będziemy mogli planować inwestycję, rozważyć jej etapowanie i finansowanie. Aczkolwiek mamy zapewnienie z ministerstwa, że będzie wsparcie rządowe na inwestycję – zaznacza włodarz.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata