TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

04 2022

Co z budową przedłużenia ul. Kierlańczyków?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsCo z budową przedłużenia ul. Kierlańczyków? - Grodzisk News


Po dłuższym czasie w komentarzach czytelników i wiadomościach do redakcji powróciły pytania o budowę przedłużenia ul. Kierlańczyków do ul. Okulickiego. Wszystko wskazuje jednak na to, że jak na razie mieszkańcy nie mogą na to liczyć.


Przypomnijmy. Chodzi o budowę fragmentu trasy od ul. Bartniaka do ul. Okulickiego, a ta ostatnia jest częścią drogi wojewódzkiej nr 579. Nowa droga przejęłaby znaczną część ruchu z ulicy 3 Maja i tym samym znacząco odciążyłaby komunikacyjnie centrum miasta. Projektant został wyłoniony w przetargu już kilka lat temu miał za zadanie wykonać całą koncepcję budowy drogi z chodnikiem, ścieżką rowerową oraz przynajmniej trzema wariantami skrzyżowania z trasą wojewódzką.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wówczas pojawiły się jednak poważne przeszkody proceduralne, których do dziś nie udało się pokonać. – Prace na doprowadzeniem do inwestycji w jednej z poprzednich kadencji samorządu zostały wstrzymane, gdy część radnych oraz właściciel prywatnej działki, którą musielibyśmy wykupić pod drogę nie wyrazili na to zgody. Dodatkowo wystąpiono o nadanie tej działce statusu obszaru chronionego i na razie niewiele wskazuje na to, że inwestycja zostanie przeprowadzona, ale chcielibyśmy w przyszłości wrócić do tego tematu – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Ulica Kierlańczyków w obecnym kształcie jest jednak teraz elementem większej przebudowy, m.in. wraz z ul. Kościuszki. Burmistrz przyznał, że stwarza to spore utrudnienia w ruchu, ale prosi mieszkańców o cierpliwość. – Prosimy o wybaczenie, ale bez utrudnień po prostu nie sposób wykonać tak szeroko zakrojonych inwestycji drogowych w centrum. A po ich zakończeniu wszystkim nam będzie się lepiej funkcjonowało – dodaje Benedykciński.

–Cały czas szukamy rozwiązań, aby poprawić sytuację komunikacyjną i postaramy się zmniejszyć uciążliwości w trakcie trwania prac. Pamiętajmy jednak, że wkrótce zabierzemy się także za przebudowę ul. Królewskiej, ale obiecujemy, że warto uzbroić się w cierpliwość.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

....a może warto było poczekać te kilka tygodni do wakacji, i wtedy utrudnienia te byłyby na pewno mniej dotkliwe dla wszystkich,a szczególnie dla kierowców.
Z racji wykonywanego zawodu każdego dnia przejeżdżam po Grodzisku i okolicach
do 100 km.
A tak przy okazji, to może warto byłoby zainstalować progi zwalniające na ulicy Szkolnej.Ulica ta w godzinach porannego i popołudniowego "szczytu" traktowana jest jako "skrót" czy też objazd,od skrzyżowania Królewska/Orzeszkowej do Okulickiego,a dalej na wiadukt i stacji PKP.
Na osiedlu KOPERNIKA tylko na ulicy Szkolnej nie ma takich progów.

kibic
28-04-2022 15:29

brawo właścicielu tej działki! nie daj sobie odebrać własności, przez nadmiar ludzi w grodzisku i ciasnotę chcecie, żeby ludzie wam sprzedawali swoje domy z działką, żeby korków nie było! Rozwinęli deweloperkę i terez dramat bo korki. Helikoptery pan burmistrz kupi nowym mieszkańcom, żeby nie stali w korkach. Dlaczego piszecie na tym portalu, że właściciel nie chce wam sprzedać swojej nieruchomości? Napiszcie dlaczego burmistrz nie rozwiązał problemów infrastruktury drogowej, zanim rozwinęła się deweloperka, a nie piszecie o cudzej własności i dlaczego dobrowolnie właściciel nie chce sprzedać swojej własności. Trzeba się w Grodzisku tłumaczyć dlaczego chce się mieszkać w swoim domu?

J
28-04-2022 16:58

A moim zdaniem kolejna droga, przez działki czy działki prywatne jest potrzebna do przyszłych sklepów przy kierlańczyków, takie wrażenie nie trudno odnieść

Rumcajs
28-04-2022 17:12

pokaż wszystkie komentarze (12)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.