08 11 2019

Co słychać na budowie ratusza?

08.11.2019, godz.: 07:31
Co słychać na budowie ratusza?
Fot. GrodziskNews.pl

Po kilku tygodniach przerwy sprawdzamy, co słychać na budowie nowego grodziskiego ratusza. Okazuje się, ze teren został już osłonięty tzw. ściankami szczelnymi, które w istocie dają zielone światło do rozpoczęcia właściwych prac budowlanych.

Dotychczasowe działania prowadzone od września koncentrowały się głównie na przygotowaniu placu oraz uzyskaniu zgody na umieszczenie głęboko w ziemi ścianek mających tłumić drgania, które mogłyby uszkodzić sąsiednie budynki.

– Teraz już ścianki szczelne zostały w zasadzie nie zabite, lecz wciśnięte w głąb ziemi i utworzył swoistą wannę, w której znalazł się teren prac ziemnych. Teraz będziemy w nim kopać i wybierać ziemię pod piwnice. Gdy poziom piwnic zostanie ukończony, wykonawca zabierze się za wylanie płyty fundamentowej. I tak sukcesywnie w górę, aż obiekt zacznie rosnąć nad poziom ziemi – mówi nam Urszula Chrzanowska z grodziskiego urzędu. – Najważniejsze, że ta inwestycja idzie od początku zgodnie z planem – dodaje.

Przypomnijmy. Ratusz ma być dwupiętrowy z częściowym podpiwniczeniem okalać zabytkową Willę Niespodzianka. Parter będzie przeznaczony głównie dla obsługi mieszkańców, z kolei pierwsze i drugie piętro będzie przeznaczone na pomieszczenia biurowe. Na każdej kondygnacji zaprojektowano też pokój śniadań i węzeł sanitarny oraz pomieszczenia magazynowo-archiwalne do przechowywania dokumentów. Będzie też nadbudówka na pomieszczenia techniczne i kotłownię. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku będzie pracować około 120 osób w pełnym wymiarze czasu pracy.

Fot. GrodziskNews.pl

Inwestycja ma być gotowa w 2021 roku.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata