TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

05 2022

Co słychać na budowie pl. Zygmunta Starego? [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Co słychać na budowie pl. Zygmunta Starego? [FOTO] - Grodzisk News


W centrum Grodziska trwa pierwszy etap przebudowy placu Zygmunta Starego. Mieszkańcy zastanawiają się, czy prace postępują we właściwym tempie i czy zostaną zakończone zgodnie z planem. Postanowiliśmy to sprawdzić.


Pierwszy etap przebudowy pl. Króla Zygmunta Starego. Inwestycja kosztować będzie blisko 1,9 mln zł, a jej realizacją zajmuje się stołeczna firma MKL-BUD. – Czy możecie się dowiedzieć, jak idzie przebudowa pl. Króla Zygmunta Starego, bo mam wrażenie, że od dłuższego czasu nic się tam nie dzieje – napisała w liście do redakcji jedna z mieszkanek.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Sprawdzamy więc i pytamy, na jakim etapie znajdują się prace. – Roboty się toczą, a pewne przestoje wynikają wyłącznie z oczekiwania przez wykonawcę na dostawę materiałów budowlanych. Sytuacja na rynku nadal jest trudna i musimy się z tym mierzyć – wyjaśnia Urszula Chrzanowska szefowa wydziału inwestycji pozyskiwania funduszy zewnętrznych w grodziskim magistracie.

– Prace podziemne już zakończyliśmy; w jednej trzeciej jest już także wykonana nawierzchnia placu. Czekamy na fontannę która stanie na placu – dodaje Chrzanowska.

Pozostaje pytanie, czy w związku problemami materiałowymi nie opóźni się zakończenie inwestycji. – Mamy nadzieję, że nie. Na razie wykonawca deklaruje, że zmieści się w pierwotnie ustalonym terminie – mówi nam Urszula Chrzanowska.

Ów termin przypada pod koniec września bieżącego roku. Przypomnijmy jakie elementy obejmuje inwestycja. – Przedsięwzięcie obejmuje tę część placu Króla Zygmunta Starego po północnej stronie ul. Sienkiewicza (rejon parkingu położonego od strony ul. Bałtyckiej w kierunku placu Wolności). W ramach zamówienia planowana jest m.in. przebudowa nawierzchni placu, chodników i przylegającego parkingu, remont schodów wejściowych do budynków przy parkingu, remont azylu (przejścia dla pieszych), realizacja małej architektury (ławek, śmietników, stojaków rowerowych, donic kwiatowych, słupków ochronnych).

Ponadto zamówienie obejmuje wycinkę, pielęgnację i nasadzenia zieleni w formie: drzew, trawników, traw wysokich i krzewów. Inwestycja obejmie też budowę i przebudowę instalacji kanalizacji deszczowej, instalacji oświetlenia, instalacji elektroenergetycznej, budowę instalacji teletechnicznej.

Co słychać na budowie pl. Zygmunta Starego? [FOTO] - Grodzisk News
Co słychać na budowie pl. Zygmunta Starego? [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

za duzo pozwalacie stawiać marketów przy królewskiej, i ten remont w dodatku utrudnia handel! Dajcie ludziom i tym sklepom święty spokój.

obieżyświat
20-05-2022 23:49

TO JEST CHORE NIE MOZNA NIGDZIE PRZEJSC Z KOSTKI CZERWONEJ NA SZARA LEPIEJ ROBIC DROGI LUDZIA WSZDZIE DZIURY

mieszkanka
21-05-2022 16:13

A Prostą kiedy zaczniecie?

Tomek
21-05-2022 19:17

pokaż wszystkie komentarze (7)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.