15 02 2019

Co multimedializacją Poczekalni PKP?

15.02.2019, godz.: 10:06
Co multimedializacją Poczekalni PKP?
fot. Pixabay

Pod koniec ubiegłego roku magistrat za trzecim podejściem wyłonił nareszcie firmę, która przeprowadzi drugi etap aranżacji grodziskiej Poczekalni PKP. W jego ramach w poczekalni pojawią się różnego rodzaju elementy multimedialne. Kiedy ruszą prace?

Kosztem blisko 500 tys. zł inwestycję zrealizuje firma Piasecki Andrzej. Dzięki multimedializacji obiekt będzie wywierał jeszcze większe wrażenie na odwiedzających i spełniał funkcję nowoczesnej galerii sztuki, sali spotkań kulturalnych i miejsca integracji dla mieszkańców. Po zrealizowaniu inwestycji poczekalnia zyska wiele elementów multimedialnych i nie tylko. Chodzi m.in. o ścianę multimedialną i budkę interaktywną, mobilny wieszak, składaną scenę, kącik dla dzieci, projektor szerokokątny oraz przenośny, czujniki ruchu monitory dotykowe i komputery. Będzie też panel wyświetlający hologram zawiadowcy witającego osoby wchodzące do poczekalni, nie zabraknie multimedialnych gier i zabaw dla dzieci.

Pozostaje pytanie, kiedy realizacja inwestycji oraz czy prace wpłyną na działanie poczekalni. – Dłuższy termin na wykonanie zadania, czyli do lipca, ustaliliśmy po to by wykonawca miała czas dokładnie zaplanować i zrealizować prace w sposób niekolidujący z działaniem obiektu – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska. – Wykonawca znaczną część prac będzie pewnie prowadził nocą – dodał.

Nowinką ma być również system informacji z życia gminy ważnych dla mieszkańców. Mają one być wyświetlane na ekranach multimedialnych.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata