25 05 2020

Co mówi nowy raport grodziskiego Sanepidu?

25.05.2020, godz.: 15:48
Co mówi nowy raport grodziskiego Sanepidu?
fot. GrodziskNews

Mamy aktualne dane grodziskiego Sanepidu dotyczące koronawirusa. Wynika z nich, że w ciągu ostatniej doby nie przybyło w powiecie ani zakażonych, ani uzdrowionych.

Wciąż mamy zatem 41 przypadków zakażenia, ale też 30 ozdrowieńców. Nie tylko nie wzrosła, lecz zmalała liczba mieszkańców z podejrzeniem COVID 19 – wskaźnik osób hospitalizowanych wynosi dwa.

Na kwarantannie domowej przebywa obecnie 146 mieszkańców, w tym 36 nowych. A nadzorem epidemiologicznym objętych jest z kolei 87 osób, w tym 14 w ciągu doby. Od dłuższego czasu bez zmian pozostaje statystyka zgonów – wciąż są to dwa przypadki.

PSSE Grodzisk Maz.

W skali całego kraju liczby wyglądają oczywiście inaczej. Z danych resortu zdrowia wynika, iż do tej pory w związku z COVID-19 zmarło w Polsce 965 osób, zachorowało łącznie 19 983, a wyzdrowiało 9276 osób.

Najwięcej przypadków ze względu na ognisko zakażenia wykryte wśród górników odnotowuje się w województwie śląskim – 7071, w tym 191 ofiar śmiertelnych; w województwie mazowieckim to 3217 przypadków i 247 zgonów; zaś w dolnośląskim 2433 zachorowania, w tym 96 zakończonych śmiercią. W Wielkopolsce zmarło 145 osób, a zachorowało 2039.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Co mówi nowy raport grodziskiego Sanepidu?”

  1. Marek pisze:

    Szanowna Redakcjo, polecam zawsze aktualne wykresy dla woj. mazowieckiego. Śledzę od początku istnienia tej strony i zawsze mają pierwsi dane. https://koronawirusunas.pl/wojewodztwo-mazowieckie Można osadzić w waszym artykule, wiele by to pomogło. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.