18 05 2020

Co mówi nam nowy raport Sanepidu? Sprawdzamy

18.05.2020, godz.: 14:59
Co mówi nam nowy raport Sanepidu? Sprawdzamy
fot. GrodziskNews

Mamy aktualne dane grodziskiego Sanepidu dotyczące koronawirusa. Wynika z niego, że w ciągu ostatniej doby nie przybyło zakażonych w powiecie.

Wciąż mamy ich zatem 41, ale już 27 osób wyzdrowiało. Nie wzrosła liczba osób z podejrzeniem COVID 19, co oznacza, że wskaźnik osób hospitalizowanych wynosi pięć.

Na kwarantannie domowej przebywa obecnie 40 mieszkańców, bez nowych nazwisk. A nadzorem epidemiologicznym objętych jest z kolei 215 ludzi, nikogo nie przybyło. Od dłuższego czasu bez zmian pozostaje także statystyka zgonów – wciąż są to dwa przypadki.

fot. PSSE Grodzisk Maz.

W skali całego kraju jest ich oczywiście zdecydowanie więcej. Z danych resortu zdrowia wynika, iż do tej pory w związku z COVID-19 zmarło w Polsce 929 osób, a zachorowało łącznie 18 746.

Najwięcej przypadków ze względu na ognisko zakażenia wykryte wśród górników odnotowuje się w województwie śląskim – 5502, w tym 179 ofiar śmiertelnych; w województwie mazowieckim to 2970 przypadków, 232 zgony (bez danych z popołudnia); zaś w dolnośląskim 2192 zachorowania, w tym 89 zakończonych śmiercią.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.