reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

11 2022

Co Milanówek planuje w przyszłorocznym budżecie? Jest projekt


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsCo Milanówek planuje w przyszłorocznym budżecie? Jest projekt - Grodzisk News


W ramach przeglądu projektów budżetów poszczególnych gmin, sprawdzamy liczby zapisane w uchwale budżetowej Milanówka. Ponad 47 milionów złotych wpisano w rubryce wydatków na różnego rodzaju inwestycje.


Uchwała budżetowa musi zostać przyjęta przez radę miasta, a wcześniej "przepracowana" na odpowiednich komisjach, co – biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia – może nie być łatwe. Tymczasem spójrzmy na planowane cyferki.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dochody w 2023 r. zaplanowano na kwotę bez mała 112 mln zł, przy wydatkach na poziomie 133,8 mln zł. Wskaźniki te składają się na deficyt wynoszący 21,8 mln zł. Ów niedobór budżetowy ma zostać pokryty pieniędzmi pochodzącymi z obligacji, a także wolnymi i niewykorzystanymi środkami z obecnego budżetu.

47,3 mln zł zapisano  w projekcie na inwestycje. Część tej kwoty zostanie wydana na budowę i modernizację dróg. Chodzi o ulice takie, jak: Parkowa, Spacerowa, Kraszewskiego, Górnoleśna, Brwinowska, Grodeckiego, Żwirki, Wigury, Leśny Ślad, Piaski, Niecała, Falęcka, Dzierżanowskiego, Szczepkowskiego, Kasprowicza, Ledóchowskiej, Gombrowicza; Literacka, Okólna, Podgórna, Wojska Polskiego i Żabie Oczko. Łącznie zapisano na ten cel 2,5 mln zł.

8,3 mln zł zapisano w przyszłorocznym budżecie na budowę strażnicy, kolejnych sześć milionów pochłonie termomodernizacja dwóch budynków Szkół Podstawowych w Milanówku.

Ponad 11 milionów miasto ogród zamierza wydać na współfinansowaną inwestycję zagospodarowania terenów zielonych w gminie. Przeszło 10 milionów zapisano na rewitalizację willi Waleria i stworzenie tam interdyscyplinarnego miejsca edukacji kulturalnejZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Kanalizację by zrobili ...

Lukasz łąkowa
24-11-2022 22:14

Spokojnie rada wszystko zablokuje

Gościu
27-11-2022 13:18
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.