TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

06 2023

Co i kiedy powstanie na miejscu starego budynku kina w Grodzisku?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews1 - Grodzisk News


Informacja o rozbiórce starego budynku Kina Wolność w Grodzisku wzbudziła u wielu naszych czytelników nutkę nostalgii i wspomnień z dawnych lat, kiedy budynek przy Kilińskiego był miejscem niemal kultowym. Pojawiły się jednak także pytania o przyszłość terenu, z którego wkrótce obiekt zniknie. Zadaliśmy je zatem burmistrzowi Grodziska.


Przez lata obiekt przy ul, Kilińskiego pełnił funkcję kina, jeszcze wcześniej w latach 70. Mieścił się tam między innymi klub o nazwie Opty, w którym organizowane były między innymi potańcówki. Jako kino Wolność budynek służył grodziszczanom do czasu, gdy pobudowano centrum kultury przy ul. Spółdzielczej, a następnie zorganizowano w nim salę kinową o wysokim standardzie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mimo to budynek był wykorzystywany do dziś, jako miejsce w którym trenowali miłośnicy tenisa stołowego wspierani przez Akademię Dartomu Bogorii Grodzisk. Z drugiej jednak strony teren został objęty planem rewitalizacji miasta w najbliższych latach. Od samego początku, gdy pojawił się zamiar rozbiórki budynku w 2017 roku urzędnicy podkreślali, że nastąpi to dopiero po wybudowaniu hali widowiskowo-sportowej.

Teraz obiekt przy ul. Sportowej już jest, a budynek przy Kilińskiego idzie do rozbiórki. Działka, z której zniknie jest własnością gminy. Postanowiliśmy więc zapytać, jakie dalsze plany ma samorząd wobec nieruchomości.

–Po rozbiórce budynku przy Kilińskiego teren zostanie uporządkowany, a działkę zachowamy w gminnej rezerwie pod kątem przyszłych inwestycji na cele publiczne. Poczekamy na stworzenie właściwej koncepcji, ale wszystko wskazuje, że nieruchomość zostanie w przyszłości przeznaczona pod inwestycję oświatową – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Włodarz zdementował zarazem obiegowe informacje jakoby działka miała zostać wykorzystana na cele deweloperskie bądź przekazana Kościołowi. – Takich planów absolutnie nie było, nie ma i nie będzie, póki ja będę burmistrzem. Nieruchomość pozostanie w rezerwie gminnej, a przyszłości posłuży inwestycji oświatowej – powtórzył burmistrz Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.