reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

06 2023

Co i kiedy powstanie na miejscu starego budynku kina w Grodzisku?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsCo i kiedy powstanie na miejscu starego budynku kina w Grodzisku? - Grodzisk News


Informacja o rozbiórce starego budynku Kina Wolność w Grodzisku wzbudziła u wielu naszych czytelników nutkę nostalgii i wspomnień z dawnych lat, kiedy budynek przy Kilińskiego był miejscem niemal kultowym. Pojawiły się jednak także pytania o przyszłość terenu, z którego wkrótce obiekt zniknie. Zadaliśmy je zatem burmistrzowi Grodziska.


Przez lata obiekt przy ul, Kilińskiego pełnił funkcję kina, jeszcze wcześniej w latach 70. Mieścił się tam między innymi klub o nazwie Opty, w którym organizowane były między innymi potańcówki. Jako kino Wolność budynek służył grodziszczanom do czasu, gdy pobudowano centrum kultury przy ul. Spółdzielczej, a następnie zorganizowano w nim salę kinową o wysokim standardzie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mimo to budynek był wykorzystywany do dziś, jako miejsce w którym trenowali miłośnicy tenisa stołowego wspierani przez Akademię Dartomu Bogorii Grodzisk. Z drugiej jednak strony teren został objęty planem rewitalizacji miasta w najbliższych latach. Od samego początku, gdy pojawił się zamiar rozbiórki budynku w 2017 roku urzędnicy podkreślali, że nastąpi to dopiero po wybudowaniu hali widowiskowo-sportowej.

Teraz obiekt przy ul. Sportowej już jest, a budynek przy Kilińskiego idzie do rozbiórki. Działka, z której zniknie jest własnością gminy. Postanowiliśmy więc zapytać, jakie dalsze plany ma samorząd wobec nieruchomości.

–Po rozbiórce budynku przy Kilińskiego teren zostanie uporządkowany, a działkę zachowamy w gminnej rezerwie pod kątem przyszłych inwestycji na cele publiczne. Poczekamy na stworzenie właściwej koncepcji, ale wszystko wskazuje, że nieruchomość zostanie w przyszłości przeznaczona pod inwestycję oświatową – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Włodarz zdementował zarazem obiegowe informacje jakoby działka miała zostać wykorzystana na cele deweloperskie bądź przekazana Kościołowi. – Takich planów absolutnie nie było, nie ma i nie będzie, póki ja będę burmistrzem. Nieruchomość pozostanie w rezerwie gminnej, a przyszłości posłuży inwestycji oświatowej – powtórzył burmistrz Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

"póki ja będę burmistrzem" - czyli niedługo.

anty
02-06-2023 13:13

Póki Ty nie zaczniesz się leczyć.

Mieszkańcy
02-06-2023 16:28

I to jest bardzo dobra wiadomość.

Andrzej
02-06-2023 13:38

Szkoda tyle wspomnień z nim związanych cóż my się starzejemy budynki się rozbiera taka kolej rzeczy

Mama
02-06-2023 13:40

JA MYŚLAŁAM ZE WIG- DAR DOSTANIE NA SWOJE BIURO.....

Wiesiek
02-06-2023 18:56

Wiesiek! Ale jesteś nudny!

;)
02-06-2023 22:10

on(a) jest nie tylko nudny/-a. on(a) jest opętany/-a.

Janek
03-06-2023 16:20

W klubie stało pianino. Boguś grał na nim
''Blues to zawsze Blues jest'' Wojciecha Skowrońskiego...... Było super. Słuchaliśmy muzyki, rozmawialiśmy, czasami, się potańczyło.

Iw.B.
04-06-2023 07:25
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.