reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

31

12 2022

Co grają w kinie?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: FilmwebCo grają w kinie? - Grodzisk News


Dziś „Sylwester w kinie” czyli koncert Luciano Pavarottiego z londyńskiego Hyde Parku. Jednak to nie wszystko co ma do zaoferowania grodziskie kino w Centrum Kultury.


KINO W CENTRUM KULTURY

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

„Uwolnić Poly” (sobota – czwartek)
Dziesięcioletnia Cecile wraz z mamą powraca po latach do rodzinnego miasteczka. Dziewczynka czuje się tu obco, nie ma przyjaciół i nie potrafi się odnaleźć w nieznanym miejscu. Nic dziwnego, że z radością przyjmuje wiadomość o pojawieniu się w okolicy objazdowego cyrku. Cecile jest zachwycona prezentowanymi przez artystów sztuczkami, a cyrkowe zwierzaki kradną jej serce. Szczególną sympatią dziewczynka obdarza Poly – uroczego kucyka o niesamowitych zdolnościach. Wkrótce okazuje się, że gburowaty właściciel cyrku bardzo źle traktuje swoje zwierzęta, a szczególnie biednego Poly. Cecile układa więc brawurowy plan ratunkowy. Wykrada kucyka i z pomocą miejscowych dzieciaków i tajemniczego pana Victora rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podroż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela.
Występują: Francois Cluzet, Julie Gayet, Patrick Timsit



„Avatar: Istota Wody” (sobota – czwartek)
Akcja filmu „Avatar: Istota wody” rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć.
Występują: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver



„Pavarotti w Hyde Parku” (Sylwester w kinie – sobota)
Będzie to występ włoskiego tenora z 1991 r., kiedy to wystąpił w Hyde Parku w Londynie. Miał wtedy 55 lat i był u szczytu sławy. Mimo iż aura nie sprzyjała (padał ulewny deszcz) w koncercie wzięło udział 125 tys. widzów. Wśród gości znaleźli się m.in. Diana, księżna Walii, Karol, jej mąż i następca tronu (obecnie król Karol III), premier Wielkiej Brytanii John Major, kompozytor Andrew Lloyd Weber oraz aktor Michael Caine. – Występujący od mediolańskiej La Scali po nowojorską The Metropolitan Opera Luciano Pavarotti zaśpiewał wtedy przemoczonej, ale szczęśliwej publiczności arie, które szczególnie lubił, ze słynną „Nessun dorma!” z opery Turandot Pucciniego na czele. Nie zabrakło też pieśni Di Capuy „’O sole mio!”. W programie koncertu znalazły się również kompozycje Verdiego, Masseneta, Wagnera, Meyerbeera i Leoncavalla (słynna aria Śmiej się, pajacu!). Artyście towarzyszyła 80-osobowa orkiestra i 120-osobowy chór.



„Śubuk” (środa – seans szkolny)
Rok 1989. Młoda dziewczyna, Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem. Mężczyzna nie chce dziecka i zmusza kobietę do aborcji. Mimo kiepskiej sytuacji materialnej i ambitnych planów życiowych Maryśka decyduje się urodzić, a Darek usuwa się z jej życia. Wkrótce potem na świat przychodzi jej syn, w którego wychowaniu wspiera ją starsza siostra, Marta. Bardzo szybko okazuje się, że chłopiec mocno różni się od rówieśników: jest dziwnie wycofany, zamknięty w sobie, a jedyne wypowiadane przez niego słowo to „śubuk”. Mijają kolejne lata, syn Maryśki zostaje wyrzucony z przedszkola, a po jakimś czasie pojawia się diagnoza lekarzy: chłopiec ma autyzm. Maryśka początkowo nie wie, jak odnaleźć się w tej sytuacji, a w Polsce lat 90. nikt nie rozumie tego zaburzenia. Kobieta ma przeciwko sobie również zawziętego sąsiada Feliksa, który – słysząc krzyki dziecka w mieszkaniu – donosi na policję, że ta znęca się nad synem. Maryśka jednak nie poddaje się i postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o autyzmie oraz zrobić wszystko, aby jej syn mógł podjąć normalną edukację. Wie bowiem, że chłopiec jest ponadprzeciętnie inteligentny, ale wymaga więcej uwagi i cierpliwości od otoczenia. Rzucając wyzwanie służbie zdrowia i polskiemu systemowi oświaty, Maryśka odnajduje inne matki w podobnej sytuacji, ignorowane przez system. Od tej pory kobieta nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel oraz zapewnić swojemu synowi społeczną akceptację i zrozumienie.
Występują: Małgorzata Gorol, Andrzej Seweryn, Marta Malikowska, Wojciech Dolatowski


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.