reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

09 2021

Co grają w kinie?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Filmweb.plCo grają w kinie? - Grodzisk News


Grodziskie kino w Centrum Kultury będzie w nadchodzących dniach wyjątkowo „polskie”, bowiem można będzie zobaczyć aż trzy rodzime produkcje, w tym polskiego kandydata do Oscara czyli film Jana P. Matuszyńskiego „Żeby nie było śladów”. W weekend warto też zajrzeć do Kina Wolność, gdzie można zobaczyć dwie ciekawe produkcje.


KINO W CENTRUM KULTURY

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

PROJEKCJE CODZIENNE (SOBOTA, WTOREK – CZWARTEK)
„Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła”

Pamiętacie Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową. To co odkryją w dalekiej puszczy, zjeży im włos na głowie i futro na grzbiecie. Będą musieli użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, by pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat.

„Teściowie”
Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego i panny młodej początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamienią się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.
Występują: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz

„Small World”
W tajemniczych okolicznościach, sprzed rodzinnego domu, zostaje uprowadzona dziewczynka. Jedynym śladem zajścia pozostaje widziana w okolicy rosyjska ciężarówka. Matka dziewczynki wspierana przez policjanta Roberta, wyrusza w pościg, ale nie jest w stanie zatrzymać porywaczy. Po latach, wciąż gnębiony wyrzutami sumienia Robert wpada na trop, który pozwala mu wrócić do sprawy. Odkryte na miejscu eksplozji rosyjskiej kamienicy dowody naprowadzają go na ślad międzynarodowej szajki przestępczej. Tymczasem w Bangkoku, nastolatka Ola jest zmuszana spełniać wszystkie zachcianki bogatego biznesmena. Co stanie się, gdy los zetknie dziewczynę z polskim stróżem prawa?
Występują: Piotr Adamczyk, Julia Wieniawa-Narkiewicz, Marieta Żukowska, Piotr Stramowski

„Żeby nie było śladów”
Polska, 1983 roku. W kraju wciąż obowiązuje, mimo zawieszenia, wprowadzony przez komunistyczne władze stan wojenny, mający na celu zduszenie solidarnościowej opozycji. 12 maja Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicyjny. Przemyk umiera po dwóch dniach agonii. Jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia jest jeden z kolegów Grzegorza, Jurek Popiel, który decyduje się walczyć o sprawiedliwość i złożyć obciążające milicjantów zeznania. Początkowo aparat państwowy, w tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, bagatelizuje sprawę. Jednak gdy ponad 20 tysięcy ludzi przemaszeruje przez ulice Warszawy za trumną Przemyka, władza decyduje się użyć wszelkich narzędzi przeciwko świadkowi i matce zmarłego, aby ich skompromitować i zapobiec złożeniu przez Jurka zeznań w sądzie.
Występują: Tomasz Ziętek, Sandra Korzeniak, Jacek Braciak, Agnieszka Grochowska

KINO WOLNOŚĆ
SOBOTA I NIEDZIELA
„Ludzki głos”

Sensacja festiwalu w Wenecji, hołd złożony największej europejskiej aktorce przez ikonę europejskiego kina Tildzie Swinton. Główna bohaterka – zakochana, poniżona, zdesperowana – prowadzi swoją ostatnią telefoniczną rozmowę z mężczyzną, który od niej odszedł. W mieszkaniu w towarzystwie spakowanych walizek kochanka i jego osieroconego psa, miotając się od wściekłości do smutku, trawi miłosną katastrofę. Sięga po pigułki, chwyta za siekierę, rozlewa benzynę: chciałaby zabić siebie, chciałaby zniszczyć jego, chce zagrać rolę życia w dramacie zwanym rozstaniem. Zmienia kostiumy i maski, przymierza konwencje, błaga, krzyczy i szepcze: sprawdza, czy ta historia powinna skończyć się tragedią czy może jednak... happy endem?
Występują: Tilda Swinton, Augustin Almodovar, Miguel Almodovar, Pablo Almodovar

„A-ha”
Film dokumentalny o słynnym zespole „A-ha”. Marzeniem norweskiego zespołu pop a-ha była międzynarodowa sława. Kiedy w 1985 utwór „Take on me” wszedł na 1. miejsce na liście Billboard to pragnienie się spełniło. Sława ma jednak swoją cenę i rachunek ten niestety trzeba było uregulować. Powrót na scenę przyjaciół od czasów dzieciństwa, na wspólną trasę trzech muzyków - obecnie dobrze po pięćdziesiątce - oznacza trzy osobne garderoby, trzy osobne czarne limuzyny i trzy pokoje hotelowe.
Występują: Morten Harket, Magne Furuholmen, Pal Waaktaar-Savoy


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Panie Dominiku Pietraszek! W filmie "Teściowie" jedną z głównych ról gra nie Maciej lecz MARCIN Dorociński!!! Nasz Ziomek! Świetny Aktor!

Fanka
25-09-2021 16:09


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.