TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

04

02 2021

Co dalej z Okrężną?


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsCo dalej z Okrężną? - Grodzisk News


Po upływie kilku miesięcy sprawdzamy co słychać w sprawie kolejnego etapu przebudowy ul. Okrężnej w Grodzisku. Okazuje się, że mieszkańcom przyjdzie na inwestycję jeszcze poczekać.


Grodzisk często dopytują o modernizację dalszego fragmentu ul. Okrężnej w Grodzisku. Gmina ma już projekt przebudowy fragmentu ul. Okrężnej od skrzyżowania z ul. Piaskową do torów WKD. Jednak, aby można było ruszyć z robotami drogowymi, najpierw zakład energetyczny musi zakończyć prace związane z projektowaniem i uzyskaniem pozwolenia na budowę podziemnej linii energetycznej. Tu jednak sprawa utknęła.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Już pół roku toczą się rozmowy pomiędzy gminą, Warszawską Koleją Dojazdową i firmą energetyczną w sprawie poprowadzenia linii pod torami. Jej przebudowa w tym zakresie jest absolutnie konieczna, byśmy mogli przeprowadzić budowę drogi – podkreśla Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Tymczasem rozmowy dalej się toczą, dlatego przewidujemy, że modernizacja dalszej części Okrężnej będzie mogła ruszyć w przyszłym roku. Postaramy się zresztą o dofinansowanie tej inwestycji – dodaje.

– Wówczas w ramach przebudowy wykonamy także nowe nawierzchnie dróg przylegających do Okrężnej – zaznacza burmistrz.

Już teraz zaś gmina czeka na informację w sprawie innej dotacji na ważną inwestycję drogową. – Wystąpiliśmy o dofinansowanie na budowę łącznika ul. Chełmońskiego od Dalekiej do Radońskiej i czekamy na decyzję w tej sprawie. Mamy nadzieję, że będzie pozytywna – dodaje Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

W przyszlym roku czyli 2022? Powaznie? Kpina.

Mieszkaniec
04-02-2021 19:56

Niestety te tłumaczenia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Najłatwiej wmówić ludziom, że prowadzi się rozmowy z mitycznym PGE, które jest złe. Co do WKD, samorząd jest współwłaścicielem więc problemu nie ma. Burmistrz opowiada bajki a problem tkwi gdzie indziej i zorientowani wiedzą gdzie. Zobaczycie za rok. Będzie ta sama śpiewka. A dziuru w Okrężnej osiągną pewnie z pół metra głębokości.

Lord
04-02-2021 20:45

a Wy mu wierzycie tak 30 lat! To Wy jesteście żałośni, a nie on. Ludzie zacznijcie myśleć

Majka
05-02-2021 00:07

pokaż wszystkie komentarze (16)

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.