18 06 2019

Co dalej z milanowską kładką?

18.06.2019, godz.: 14:35
Co dalej z milanowską kładką?
fot. Urząd Miasta Milanówka

Kładka nad ul. Przejazd w Milanówku od kilku miesięcy pozostaje zamknięta ze względu na fatalny stan techniczny zagrażający bezpieczeństwu mieszkańców. Remont obiektu nakazał Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Kiedy zatem się rozpocznie?

Przypomnijmy. Na początku grudnia Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego nakazał wyłączenie obiektu z użytkowania. Z oceny inspektora wynikało, iż dalsze korzystanie z przeprawy groziłoby nawet utratą zdrowia i  życia.  Kolejne miesiące upłynęły pod znakiem oczekiwania na decyzję inspektora wraz z wykazem prac remontowych, które Milanówek musi wykonać, aby przeprawę można było ponownie otworzyć.

W drugiej połowie kwietnia decyzja się pojawiła. Wynikało z niej, że prace remontowe mają polegać na na skuciu skorodowanych fragmentów betonu z płyty konstrukcji nośnej pomostów oraz schodów. Ponadto w miejscach zbrojenia należy położyć powłokę antykorozyjną. Kolejnym elementem remontu będzie również uzupełnienie ubytków betonu i wzmocnienie podłożą asfaltem. Zgodnie z decyzją inspektora nadzoru prace mają zostać wykonane najpóźniej do końca września.

A kiedy się rozpoczną? – Zamierzamy zacząć remont kładki w lipcu, a powinniśmy go zakończyć do końca wakacji, a więc wcześniej niż zaleca inspektorat – mówi Piotr Iwicki, sekretarz Milanówka.

Co ważniejsze z punktu widzenia mieszkańców, inspektor nakazał jednocześnie gruntowny remont kładki, z wymianą schodów, betonowych płyt pomostu, naprawą fundamentów oraz malowaniem stalowej konstrukcji kładki. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca września 2021 roku.

fot. Urząd Miasta Milanówka

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.