reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

05 2024

Co dalej z gmachem szkoły na Żwirki i Wigury? Kilka słów od burmistrza Grodziska...


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Czytelniczka Vita1 - Grodzisk News


Burmistrz Grodziska Tomasz Krupski wydał oświadczenie po pożarze budynku Zespołu Szkół nr 1. W poniedziałkowym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, gmach wymagał będzie jednak gruntownej przebudowy.


Pożar grodziskiej placówki edukacyjnej wybuchł 13 maja około godz. 12.00, paliły się dach i poddasze budynku. Do akcji zadysponowano ponad 170 strażaków, którzy rotacyjnie prowadzili działania na miejscu. Ogień zauważono tuż po zakończeniu pisemnej matury z języka angielskiego, a z budynku bezpiecznie ewakuowano uczniów i personel.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Akcja gaszenia i dogaszania ognia zakończyła się w nocy z poniedziałku na wtorek. Bilans strat i uszkodzeń okazał się bardzo poważny. Zniszczeniu uległy dach i poddasze o powierzchni około 700 mkw. częściowo zalana została także niższa kondygnacja.

Obok radości, że nikomu nic się nie stało i podziękowań służbom za zaangażowanie w walkę z żywiołem burmistrz Grodziska odniósł się w specjalnym oświadczeniu także do kwestii odbudowy szkoły. Ze słów włodarza wynika, że odbudowa szkoły jest dla gminy ważną kwestią.

– Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, placówka podlegająca pod Starostwo Powiatu Grodziskiego, to szkoła o ponad 100-letniej, niezwykłej tradycji, sam budynek służył celom oświatowym przez ostanie blisko 90 lat. Wielu z nas, grodziszczan, uczyło się w tej szkole i wiemy, że dla naszych mieszkańców pożar był ogromnym przeżyciem. Tym samych ważne jest, by obiekt został odbudowany i służył przez kolejne dekady edukacji naszej młodzieży – napisał w publikatorach grodziskiego magistratu burmistrz Tomasz Krupski.

Poniżej zaś pełna treść oświadczenia burmistrza Grodziska
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.