TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

05 2024

Co dalej z gmachem szkoły na Żwirki i Wigury? Kilka słów od burmistrza Grodziska...


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Czytelniczka VitaCo dalej z gmachem szkoły na Żwirki i Wigury? Kilka słów od burmistrza Grodziska... - Grodzisk News


Burmistrz Grodziska Tomasz Krupski wydał oświadczenie po pożarze budynku Zespołu Szkół nr 1. W poniedziałkowym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, gmach wymagał będzie jednak gruntownej przebudowy.


Pożar grodziskiej placówki edukacyjnej wybuchł 13 maja około godz. 12.00, paliły się dach i poddasze budynku. Do akcji zadysponowano ponad 170 strażaków, którzy rotacyjnie prowadzili działania na miejscu. Ogień zauważono tuż po zakończeniu pisemnej matury z języka angielskiego, a z budynku bezpiecznie ewakuowano uczniów i personel.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Akcja gaszenia i dogaszania ognia zakończyła się w nocy z poniedziałku na wtorek. Bilans strat i uszkodzeń okazał się bardzo poważny. Zniszczeniu uległy dach i poddasze o powierzchni około 700 mkw. częściowo zalana została także niższa kondygnacja.

Obok radości, że nikomu nic się nie stało i podziękowań służbom za zaangażowanie w walkę z żywiołem burmistrz Grodziska odniósł się w specjalnym oświadczeniu także do kwestii odbudowy szkoły. Ze słów włodarza wynika, że odbudowa szkoły jest dla gminy ważną kwestią.

– Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, placówka podlegająca pod Starostwo Powiatu Grodziskiego, to szkoła o ponad 100-letniej, niezwykłej tradycji, sam budynek służył celom oświatowym przez ostanie blisko 90 lat. Wielu z nas, grodziszczan, uczyło się w tej szkole i wiemy, że dla naszych mieszkańców pożar był ogromnym przeżyciem. Tym samych ważne jest, by obiekt został odbudowany i służył przez kolejne dekady edukacji naszej młodzieży – napisał w publikatorach grodziskiego magistratu burmistrz Tomasz Krupski.

Poniżej zaś pełna treść oświadczenia burmistrza Grodziska

💬︎   dodaj komentarz

Proszę obejrzyeć sobie film ,Ostatni dzwonek", moźna powsponinac stare czasy...

Besta
15-05-2024 23:46

Zapaliła się zielona energia.

Energetyk
16-05-2024 13:16

To w ogole był piękny i klimatyczny grodzisk. Gdyby nie zburzyli ukladu kamienic przy obrońców getta i je odremontowali to byłby nadal piękny i urokliwy grodzisk a tak deweloper kupil i deweloper zbudowal. To juz nie to miasto. To juz tylko sypialnia warszawy, ktora wyludnia się na długie weekendy i święta. I wtedy jest ffajnie, bez tłoku i zapchanych ulic. Było, minęło.

Uczeń "10"
16-05-2024 16:38

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.