03 08 2019

Closterkeller zagra w Grodzisku. Już dziś

03.08.2019, godz.: 10:31
Closterkeller zagra w Grodzisku. Już dziś
fot. Mat. organizatora

Closterkeller – tego zespołu fanom rocka nie trzeba przedstawiać. Kultowa kapela na początku sierpnia wystąpi w Grodzisku w ramach popularnego cyklu Dog Rock. Celem nadrzędnym będzie zbiórka pieniędzy dla bezdomnych czworonogów, lecz można być pewnym, że i znakomitej zabawy nie zabraknie.

Koncert zaplanowano na sobotę 3 sierpnia o godz. 20.00. Na razie nie poznaliśmy ceny biletów na występ. Te informacje powinny pojawić się wkrótce. Jedno jest pewne: warto zarezerwować sobie ów termin.

– Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox – wybitna polska wokalistka rockowa, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą sceniczną i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła dużą ewolucję; od zimno falowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do „zakręconego” pop-rocka, a całość dumnie oparta jest na potężnym, gotyckim fundamencie. Teksty Anji – pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller – zapowiada Grodziska Straż Zwierząt, organizująca koncert.

– Closterkeller słynie również ze wspaniałych koncertów. Grono słuchaczy zespołu jest bardzo szerokie. Jest ceniony zarówno przez starszych jak i młodszych fanów pięknej muzyki, od gotyku przez rock do popu. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje, warstwa tekstowa i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia – dodaje.

Patronem medialnym cyklu Dog Rock jest portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata