reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

08 2023

CKT Grodzisk jednak z awansem do finału mistrzostw Polski! Zdecydował walkower


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasoweCKT Grodzisk jednak z awansem do finału mistrzostw Polski! Zdecydował walkower - Grodzisk News


CKT Grodzisk zagra jednak w tegorocznym Final Four mistrzostw Polski, mimo że w sezonie zasadniczym drużyna byłą piąta. Władze ligi ukarały jednak walkowerem i odebraniem punktu Górnikowi Bytom, który plasował się tuż przed grodziskim klubem. W rezultacie ten ostatni wskoczył na czwarte miejsce.


Zarząd tenisowej SuperLigi ukarał walkowerem drużynę Górnika Bytom za występ meczu siódmej kolejki rundy zasadniczej zawodników, którzy byli do tego nieuprawni. Kara oznacza utratę jednego punktu oraz miejsca w finałowej czwórce drużynowych mistrzostw Polski. Miejsce ekipy ze Śląska zajmie w ten sposób nasz Centralny Klub Tenisowy z Grodziska Mazowieckiego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

SuperLiga S.A. ogłosiła decyzję o walkowerze na stronie internetowej organizacji. „Zarząd SuperLIGA S.A. informuje, iż w dniu 16 sierpnia br. wpłynął protest dotyczący spotkania 7. kolejki LOTTO SuperLIGI pomiędzy klubami KS Górnik Bytom a OSAVI TENNIS TEAM Kalisz. Po konsultacji z Kolegium Sędziów przy Polski Związku Tenisowym oraz wysłuchaniu zainteresowanych stron, przyjmując za podstawę przepis § 12 ust. 2 w zw. z §8 ust. 1 pkt 1) w zw. z § 10 ust. 1 oraz 23 pkt 3) REGULAMINU ROZGRYWEK SuperLIGA S.A., została podjęta decyzja o walkowerze na korzyść OSAVI TENNIS TEAM Kalisz. Decyzja jest prawomocna” – czytamy w komunikacie.

Odwołanie złożył sam CKT Grodzisk. – Złożyliśmy protest w związku ze zgłoszeniem występu w meczu Górnika Bytom z Osavi Tennis Team dwóch nieuprawnionych do tego zawodników Maksym Pawelski grał w tym czasie w turnieju Kozerki Open, a nie w barwach Górnika Bytom, inny zawodnik występował zaś bez odpowiedniej licencji – mówi nam Jarosław Lewandowski z zarządu klubu CKT Grodzisk Mazowiecki.

– Władze ligi uznały nasz protest i zgodnie z regulaminem rozgrywek odebrały Górnikowi Bytom jeden punkt. Tym samym nasz klub ma punkt więcej i znalazł się na czwartej pozycji dającej awans do Final Four – dodaje Lewandowski.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.