TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

11 2023

Chodnik przy Chełmońskiego za prawie 3,9 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim otworzył oferty na budowę 2,6 km chodnika przy ul. Chełmońskiego w Żelechowie. Ofert jest sporo, ale żadna z nich nie mieści się w zakładanym budżecie.


Chodnik ma zostać wybudowany od siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie do lasu w Siestrzeni, a jego realizacją zajmuje się PZD w Grodzisku, bowiem ul. Chełmońskiego to droga powiatowa 1503W. Otwarte zostały już oferty na to zadanie. Chętnych do budowy jest sporo, bo aż sześć firm wysłało swoje wyceny tej inwestycji. Jednak żadna nie mieści się w zakładanym na 3,77 mln zł budżecie, choć jedna z nich jest nieco wyższa. Najniższą ofertę złożyła firma MABAU z Baniochy – zażyczyła sobie prawie 3,88 mln zł. Kolejne są już znacznie droższe, wahają się od 4,9 mln zł do prawie 6 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W zakres zamówienia wchodzi m.in. wykonanie prac ziemnych, wycinka drzew, wykonanie podbudowy z kruszywa, odwodnienia, ułożenie krawężników oraz nawierzchni chodnika i zjazdów z kostki, wykonanie zatoki autobusowej. W ramach zadania zostaną wykonane trzy przepusty, wyregulowana zostanie wysokość studzienek, hydrantów i zasuw.

Termin realizacji zadania wyznaczono na 10 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

Znaczną część kosztów, bo ponad 3 mln zł pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.