TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

07 2022

Centrum opiekuńczo-mieszkalne stanie w Brwinowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayCentrum opiekuńczo-mieszkalne stanie w Brwinowie - Grodzisk News


Maksymalnie w ciągu roku od podpisania umowy z wykonawcą w Brwinowie ma powstać Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Przetarg na tę inwestycję prowadzi pruszkowskie starostwo powiatowe, a czas na składanie ofert chętne firmy mają do 26 lipca.


W poszczególnych gminach i powiatach powstają placówki mające na celu pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Centrum ma zapewnić możliwość zamieszkiwania w formie pobytu całodobowego lub dziennego. Inwestycja w Brwinowie powstanie dzięki dofinansowaniu z Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że centrum zostanie wybudowane na działce przy skrzyżowaniu ul. Pszczelińskiej i Torfowej w Brwinowie.  Przeszło trzyhektarowa nieruchomość będzie musiała zostać wyposażona w media.

Sam budynek będzie parterowy i podzielony na dwie części: dzienną i nocną. Pierwszą przewidziano dla 22 podopiecznych; znajdą się w niej sale zajęć oraz pomieszczenia personelu; salon, kuchnia, szatnia, łazienki, toalety i pomieszczenia techniczne. W części przewidzianej do stałego mieszkania będzie miejsce dla ośmiu osób. A pomieszczenie użytkowe każdego mieszkańca będzie nie mniejsze niż 15 mkw.

Przed budynkiem wybudowany zostanie parking na 32 miejsca, w tym trzy dla aut osób niepełnosprawnych. Będą też miejsca postojowe m.in. dla busów i karetek. Inwestycja ma być gotowa maksymalnie w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.