TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

11 2020

Centrum Nauki Kopernik dla uczniów z Izdebna


Grodzisk News


foto: Marianna Kulesza/Centrum Nauki KopernikCentrum Nauki Kopernik dla uczniów z Izdebna - Grodzisk News


Centrum Nauki Kopernik postanowiło wesprzeć nauczycieli oraz szkoły zajęciami online dla uczniów. W najbliższy wtorek skorzystają z nich podopieczni Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym.


„Nauka dla Ciebie” - tak nazywa się program, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki i Centrum Nauki Kopernik. Dzięki niemu uczniowie wielu placówek edukacyjnych w całym kraju przekonują się, że eksperymentować można wszędzie, także w domu. 24 listopada edukatorki i edukatorzy z „Kopernika” poprowadzą e-Laboratoria dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym. To nie tylko interaktywne pokazy, ale i samodzielne eksperymentowanie. Dzieci wykonają samodzielnie proste doświadczenia z przedmiotów dostępnych pod ręką

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

E-Laboratorium to zajęcia online z zakresu chemii, biologii, fizyki, techniki i geografii. – Scenariusze zajęć przygotowaliśmy tak, aby odpowiadały założeniem podstawy programowej. Uczestnicząc w zajęciach uczniowie i uczennice są aktywnie zaangażowani w proces uczenia się, samodzielnie eksperymentując z wykorzystaniem łatwo dostępnych w domu przedmiotów codziennego użytku. E-Laboratoria są przeznaczone dla uczniów i uczennic klas IV–VIII – informują przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik.

Program „Nauka dla Ciebie” to nie tylko e-Laboratoria, bowiem w jego ramach organizowane są też inne zajęcia jak „e-Naukobus” i „e-Planetobus”. Ten pierwszy to specjalny pojazd pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i  dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i  obsługiwanych przez  zespół animatorów z  Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w  praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in.  biologii, fizyki, chemii czy  informatyki. Z kolei e-Planetobus to  mobilne planetarium, na  którego  półokrągłym „suficie” widzowie oglądają pokazy astronomiczne, prowadzone na  żywo przez  edukatorów.

Program „Nauka dla Ciebie” jest skierowany do szkół z miejscowości liczących mniej niż 130 tys. mieszkańców. Placówki mogą z niego skorzystać bezpłatnie. Aby zgłosić szkołę do programu, wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj

Centrum Nauki Kopernik dla uczniów z Izdebna - Grodzisk Newsfoto: Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.