reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

11 2020

Centrum Nauki Kopernik dla uczniów z Izdebna


Grodzisk News


foto: Marianna Kulesza/Centrum Nauki KopernikCentrum Nauki Kopernik dla uczniów z Izdebna - Grodzisk News


Centrum Nauki Kopernik postanowiło wesprzeć nauczycieli oraz szkoły zajęciami online dla uczniów. W najbliższy wtorek skorzystają z nich podopieczni Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym.


„Nauka dla Ciebie” - tak nazywa się program, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki i Centrum Nauki Kopernik. Dzięki niemu uczniowie wielu placówek edukacyjnych w całym kraju przekonują się, że eksperymentować można wszędzie, także w domu. 24 listopada edukatorki i edukatorzy z „Kopernika” poprowadzą e-Laboratoria dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym. To nie tylko interaktywne pokazy, ale i samodzielne eksperymentowanie. Dzieci wykonają samodzielnie proste doświadczenia z przedmiotów dostępnych pod ręką

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

E-Laboratorium to zajęcia online z zakresu chemii, biologii, fizyki, techniki i geografii. – Scenariusze zajęć przygotowaliśmy tak, aby odpowiadały założeniem podstawy programowej. Uczestnicząc w zajęciach uczniowie i uczennice są aktywnie zaangażowani w proces uczenia się, samodzielnie eksperymentując z wykorzystaniem łatwo dostępnych w domu przedmiotów codziennego użytku. E-Laboratoria są przeznaczone dla uczniów i uczennic klas IV–VIII – informują przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik.

Program „Nauka dla Ciebie” to nie tylko e-Laboratoria, bowiem w jego ramach organizowane są też inne zajęcia jak „e-Naukobus” i „e-Planetobus”. Ten pierwszy to specjalny pojazd pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i  dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i  obsługiwanych przez  zespół animatorów z  Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w  praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in.  biologii, fizyki, chemii czy  informatyki. Z kolei e-Planetobus to  mobilne planetarium, na  którego  półokrągłym „suficie” widzowie oglądają pokazy astronomiczne, prowadzone na  żywo przez  edukatorów.

Program „Nauka dla Ciebie” jest skierowany do szkół z miejscowości liczących mniej niż 130 tys. mieszkańców. Placówki mogą z niego skorzystać bezpłatnie. Aby zgłosić szkołę do programu, wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj

Centrum Nauki Kopernik dla uczniów z Izdebna - Grodzisk Newsfoto: Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik


reklama Grodzisk mazowiecki💬︎   dodaj komentarz

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.