reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

12 2022

Centralny Klub Tenisowy z Grodziska powalczy o mistrzowski tytuł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasoweCentralny Klub Tenisowy z Grodziska powalczy o mistrzowski tytuł - Grodzisk News


Kilka dni pozostało rozpoczęcia turnieju Final Four Lotto Superligi, który wyłoni pierwszego w historii drużynowego mistrza Polski w tenisie ziemnym. W gronie ekip, który zawalczą o tytuł jest Centralny Klub Tenisowy z Grodziska Mazowieckiego.


CKT wystąpi w Zielonej Górze niejako w roli faworyta, gdyż w rundzie zasadniczej drużyna zajęła pierwsze miejsce w tabeli z bilansemm 33 zwycięstw przy dziewięciu porażkach. Rozgrywki LOTTO SUPERLIGA organizowane są po raz pierwszy w historii, a patronat nad nimi objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W przeciwieństwie do pozostałych turniejów, w których tytuły zdobywają poszczególni tenisiści lub pary deblowe, tutaj tytuł i zwycięstwo przypada klubowi. Do walki o tytuł Drużynowego Mistrza Polski wystartowało łącznie 8 klubów. Jednym z nich jest CKT Grodzisk Mazowiecki. Rozgrywki podzielone są na dwie fazy: fazę zasadniczą i finałową zwaną FINAL FOUR. Część zasadnicza trwała od 26 maja do 13 sierpnia składała się z 7 kolejek, z czego trzy z nich odbyły się na kortach Akademii Tenisowej w Kozerkach. Do FInal FOur weszły cztery najlepsze zespoły w tabeli, w tym na czele – grodziski klub. Poza nim są to ADVANTAGE Bielsko – Biała (2-gie miejsce w tabeli), Klub Tenisowy Kubala Ustroń (3 miejsce w tabeli) oraz WKT Mera Warszawa (4-te miejsce w tabeli).

– Poziom rozgrywek finałowych zapowiada się na bardzo wysokim poziomie, co gwarantuje wysoka ranga zawodników w światowych rankingach. W barwach CKT Grodzisk Maz. w powołanym składzie znaleźli się m.in. Alison van Uytvanck 55 WTA (55 miejsce w światowym rankingu kobiet), Teresa Martincova 73 WTA, Jan Zieliński 34 ATP (34 miejsce w światowym rankingu mężczyzn), czy Kamil Majchrzak 77 ATP. Wśród powołanych zawodników są także wychowankowie Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, którzy w ostatnim czasie poczynili niesamowity postęp i zaliczyli rekordowy w swojej karierze awans w rankingach, stając się tym samym jednymi z najbardziej obiecujących zawodników Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, mowa tu o: Zuzannie Pawlikowskiej, Darii Górskiej i Maksie Kaśnikowskim – zapowiadają ludzie z CKT.

Wśród zawodników ze składów pozostałych drużyn także pojawią się znane nazwiska i wysoko notowani tenisiści jak chociażby: Urszula Radwańska 345 WTA i Agnieszka Radwańska z WKT Mera Warszawa, czy Petra Martic 39 WTA, Linda Noskowa 91 WTA z BKT ADVANTAGE Bielsko – Biała.

Rywalizacja potrwa trzy dni. W czwartek 8 grudnia rozegrane zostaną spotkania półfinałowe, w piątek 9 grudnia spotkanie o brąz DMP, natomiast w sobotę 10 grudnia spotkanie finałowe, które wyłoni najlepszą drużynę rozgrywek. Losowanie par półfinałowych nastąpi zaś w przeddzień turnieju.

A dla grodziszczan, by kibicować rodzimej drużynie na żywo mamy dobrą wiadomość. Wystarczy, że skontaktujecie się z Akademią Tenisową Tenis Kozerki telefonicznie – 48 22 460 06 33 lub pod adresem info@teniskozerki.pl, a czekają na Was 3-dniowe, darmowe bilety na FINAL FOUR LOTTO SUPERLIGA do odebrania w klubie! Ilość biletów ograniczona.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.