TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

04 2021

Całkowite odmrożenie gospodarki od 1 czerwca?


Grodzisk News


foto: Twitter/MRPiTCałkowite odmrożenie gospodarki od 1 czerwca? - Grodzisk News


W tym tygodniu rząd przedstawić ma plan luzowania obostrzeń i przywracania do życia poszczególnych sektorów gospodarki. W mediach już pojawiają się doniesienia, o tym, czego powinniśmy się spodziewać. Mowa m.in. o przywróceniu zajęć na basenach i aktywności sportowych pod dachem dla dzieci.


reklama Grodzisk mazowiecki

Dziś zresztą wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, iż w środę kalendarz odmrażania gospodarki. Według niego 4 maja  powinien zostać otwarty cały handel detaliczny oraz siłownie, ogródki przy restauracjach, a hotele powinny móc przyjąć do połowy gości.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Gowin dodał, że od 1 czerwca cała gospodarka powinna być już odmrożona i działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Taki głos po raz kolejny daje nadzieje przedsiębiorcom – w szczególności restauratorom hotelarzom oraz branży fitness – że będzie można wreszcie wrócić do w miarę normalnego funkcjonowania.

Słowa Gowina, stoją jednak w sprzeczności z niedawnymi jeszcze deklaracjami rządu, że gastronomia ruszy na końcu. „Jak podaje "Business Insider", Gowin zapowiedział, że jeśli rząd nie zgodzi się na zaproponowany przez niego harmonogram, to przedsiębiorcy "od środy powinni poznać plan, w jakiej kolejności i w jakim tempie będzie odmrażana gospodarka". 





💬︎   dodaj komentarz








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.