reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

01 2023

By w trakcie finału WOŚP było bezpiecznie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaBy w trakcie finału WOŚP było bezpiecznie - Grodzisk News


W niedzielę 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulice miast w całej Polsce wyjdzie przeszło 120 tys. wolontariuszy kwestujących na rzecz WOŚP. To czas wyjątkowej mobilizacji także dla policjantów strzegących bezpieczeństwa.


O to, aby obyło się bez przykrych incydentów zadba kilka tysięcy funkcjonariuszy, w tym także policjanci z grodziskiej komendy. Zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, przypilnują bezpieczeństwa, kwestujących dzieci a także przeprowadzą działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


– Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza.
– Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
– Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu.
– Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Policjanci apelują, by zgłaszać swoje podejrzenia, np. jeśli zauważymy, że ktoś posługuje się podrobionym identyfikatorem lub puszką. Reagujmy również na sytuacje zagrożenia wobec kwestujących wolontariuszy.

Porady dla wolontariuszy


Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
– centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
– głównych ciągach komunikacyjnych;
– miejscach dobrze oświetlonych;
– miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
– miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie należy kwestować w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne. Wolontariusze powinni też unikać zbiórek pieniędzy w pojedynkę – w grupie zawsze jest bezpieczniej!

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych – podkreslają policjanci.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.