31 08 2020

Burza przeszła nad powiatem. Blisko 40 interwencji straży

31.08.2020, godz.: 09:23
Burza przeszła nad powiatem. Blisko 40 interwencji straży
Fot. GrodziskNews.pl

W niedzielę wieczorem nad naszym powiatem przeszła silna burza. Strażacy mieli sporo pracy. Na szczęście nie było osób rannych.

Synoptycy przewidywali, że burza może być bardzo silna. W wielu regionach Polski ogłoszono trzeci – najwyższy – stopień ostrzeżenia meteorologicznego. I nie pomylili się. Silny wiatr, ulewny deszcz (deszczówka płynęła ulicami niczym rzeka) i mnóstwo wyładowań atmosferycznych – tak wyglądał niedzielny wieczór nad wielu częściami Polski, w tym również naszym powiatem.

Burza przysporzyła sporo pracy strażakom. W całym kraju interweniowali ponad 1000 razy, w naszym powiecie tych interwencji było około 40. – Jak powiało około godz. 20.00, to do rana mieliśmy 37 interwencji związanych z połamanymi drzewami, czy pompowaniem wody. Zgłoszenia spływały głównie z gmin: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Podkowa Leśna. W pozostałych gminach było spokojniej, albo pojedyncze zgłoszenia, albo wcale. Brak osób poszkodowanych, brak uszkodzeń budynków. Strażacy cały czas działają – mówi nam st. bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Burza przeszła nad powiatem. Blisko 40 interwencji straży”

  1. Gosc pisze:

    Grodziską Straż Pożarną (PSP) nalezy rozwiazac. Oni to mieli duzo pracy przy tzw. spychologii wczoraj…. jak zawsze zresztą, kiedy jest podobna sytuacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.