TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

12 2020

Burmistrz Podkowy w Komitecie Sterującym Projektu ZONE


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Artur Tusiński został członkiem Komitetu Sterującego projektu ZONE (Zintegrowany System Ograniczania Niskiej Emisji).


Projekt ZONE będzie realizowany w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Ma on na celu poprawę stanu powietrza. Jak wskazują dane Głównej Inspekcji Ochrony Środowiska, określone prawem normy dla stężenia rakotwórczych pyłów przekroczone są na prawie całej powierzchni kraju. Znaczny wpływ na jakość powierza mają zanieczyszczenia pochodzące z tzw. niskiej emisji, czyli spalin emitowanych z domowych palenisk. Systemowa wymiana tzw. kopciuchów jest trudna ze względu na brak informacji na temat źródeł niskoemisyjnego ciepła w budynkach. Ma w tym pomóc wdrożenie systemu informatycznego, który będzie zbierał i udostępniał dane o budynkach. W tym celu powstaje Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, która będzie aplikacją do gromadzenia i udostępniania informacji na temat tego, w jaki sposób ogrzewamy nasze domy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ponadto dzięki tej aplikacji chętnie będą mogli w wygodny sposób, zamówić przeglądy kominiarskie i inwentaryzacje. Właściciele i firmy zarządzające będą mogli także szybko sprawdzić możliwości dofinansowania termomodernizacji swojej nieruchomości w systemie CEEB.

Został już powołany Komitet Sterujący projektu ZONE, w skład którego wchodzi 11 członków. Wśród nich znalazł się burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński, który również działa na rzecz poprawy powietrza w mieście ogrodzie. W ostatnim czasie zainstalowano tam system monitoringu jakości powietrza. Czujniki obrazują stan powietrza za pomocą specjalnych tablic świetlnych. Jakie jest obecnie powietrze można też sprawdzać przez internet.

Wraz z Tusińskim, w składzie Komitetu znaleźli się m.in. Piotr Łyczko, zastępca dyrektora Departamentu Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, czy Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Czym się ten Komitet będzie zajmował? Jego działania przede wszystkim skoncentrują się na określeniu kierunku prowadzonych prac, koordynowaniu i monitorowaniu prac projektowych oraz proponowaniu nowych działań w zakresie wdrażania produktów projektu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.