27 03 2020

Burmistrz: Na ulicach zobaczyłem mnóstwo ludzi. Zostańcie w domach

27.03.2020, godz.: 08:15
Burmistrz: Na ulicach zobaczyłem mnóstwo ludzi. Zostańcie w domach
Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki

Burmistrz Grzegorz Benedykciński zaapelował wczoraj do mieszkańców o pozostanie w domach. – Tylko w ten sposób możemy sprawić, że w naszej gminie będziemy mieli zdecydowanie mniej zachorowań – powiedział włodarz.

Wczoraj wieczorem (26 marca) na oficjalnym profilu gminy na Facebooku pojawił się film z apelem burmistrza Grodziska Mazowieckiego do mieszkańców. Zdaniem włodarza na ulicach wciąż jest zbyt wiele ludzi. – Ze smutkiem muszę powiedzieć, że będąc w biurze, a potem trochę jeżdżąc po mieście, zobaczyłem rzecz niesamowitą – mnóstwo ludzi. Naprawdę dużą grupę ludzi, która chodzi po mieście i obawiam się, że jeżeli nie dostosujemy się do wymogów, które stawia sytuacja, to będziemy mieli duży problem – powiedział Grzegorz Benedykciński.

Włodarz podkreślił, że sytuacja jest bardzo niebezpieczna. – Skala zwiększania się liczby zakażeń jest wysoka. Cały czas walczymy o to żeby nie doszło do sytuacji, kiedy nasza służba zdrowia będzie miała z tym problem, kiedy nie będzie w stanie pomóc tym, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują. Dlatego jeszcze raz do Państwa apeluję: Zróbmy wszystko i postarajmy się nie wychodzić z domów. Jeżeli już musimy, to w jakiejś wyjątkowej sytuacji – zaapelował.

Burmistrz podkreślił też znaczenie maseczki. – Maseczka służy nie tylko po to żebyśmy nie zarażali innych jeżeli kaszlemy, czy kichamy. Zakażenie często powstaje na skutek dotknięcia balustrady, czy innego przedmiotu, na którym znajduje się wirus i odruchowo dotykamy twarzy. Kiedy mamy tą maseczkę, nie dotykamy twarzy. Nie wstydźmy się noszenia maseczek – podkreślił Grzegorz Benedykciński.

Film jest dostępny poniżej.

Apel Burmistrza Grodziska Mazowieckiego

#zostańwdomuApel Burmistrza Grodziska MazowieckiegoWszystkim nam brakuje spotkań i bezpośredniego kontaktu z ludźmi. Ale zostańcie w domach, bardzo Was o to proszę.

Opublikowany przez Grodzisk Mazowiecki Czwartek, 26 marca 2020

Dodaj Komentarz

7 odpowiedzi na “Burmistrz: Na ulicach zobaczyłem mnóstwo ludzi. Zostańcie w domach”

 1. Ale... pisze:

  To gdzie są te maseczki w ilościach nieograniczonych? Gdzie punkty z odkażaniem rąk? Nie ma. Po tym całym spektaklu znajdzie się w końcu stałe miejsce w każdej szkole na papier toaletowy i mydło? Znajdzie się ? Chyba powinno skoro miejskim strażnikom ( pożal się Boże , darmozjadom) funduje się wózki za minimum 150 000 zł. Czy to jest średnia wartość auta jakim porusza się po drodze Polak? Wystarczyłby im samochód za 5000 zł. Takimi trupami z racji zamożności jeździ większość z nas Polaków

 2. Miriam pisze:

  Nie pluj jadem. Wyluzuj. Wyjdź na świeże powietrze. Zobacz, że słoneczko świeci, ptaszki śpiewają, pączki się rozwijają. Poczujesz motyle w brzuchu, rozluźnione plecy. Poczujesz kwiat we włosach, …

 3. MM pisze:

  Panie Burmistrzu, prosimy o maseczki dla mieszkańców i płyny do dezynfekcji, jeśli w sąsiednich gminach mogą , to czemu u nas nie. Teraz mamy test na to kto rzeczywiście dba o swoich mieszkańców. Samymi apelami wirusa się nie zatrzyma.

 4. BB pisze:

  Dokładnie, brak maseczek i środków dezynfekujących w naszym mieście przyczynia się do zwiększenia ryzyka zarażenia a chyba nie o to Gminie chodzi.

 5. Olka pisze:

  Kiedy dostaniemy te maseczki i płyny dezynfekujące ? W żadnej aptece w Grodzisku Maz nie ma tego towaru,już od dawna….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata