reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

09 2023

Burmistrz: Modernizacja strażnicy w Książenicach będzie, pomimo wyższej ceny w przetargu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Książenicach1 - Grodzisk News


W ponowionym przetargu na remont i modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Książenicach wpłynęła jedna oferta, która jednak cenowo znów przekraczała budżet zakładany przez grodzisk na tę inwestycję. Mimo to magistrat ma zdecydować się na wybór owej propozycji.


Pierwszy przetarg na modernizację strażnicy Grodzisk unieważnił, bo spodziewał się ofert w granicach 300 tys. zł, tymczasem Najniższa opiewała na 492 tys. zł, czyli blisko 200 tys. więcej, a pozostałe dwie były jeszcze wyższe – 614 oraz 620 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W kolejnym postępowaniu Grodzisk podniósł budżet inwestycji do blisko 380 tysięcy, ale i to okazała się kwota niższa od tej, którą zażyczył sobie jedyny oferent. Firma Wig-Dar wyceniła swe usługi na niecałe 484 tysiące złotych, a zatem z jednej strony mniej niż najniższa oferta w poprzednim postępowaniu, ale wyższa o sto tysięcy od sumy przygotowanej przez Grodzisk.

Okazuje się jednak, że jeśli nie będzie przeciwwskazań formalnych, to gmina zamierza wybrać tę ofertę. – Badania rynku pokazują, że nie uda nam się uzyskać jeszcze niższej kwoty za tę modernizację, a musimy ją przeprowadzić, gdyż była zapowiadana i obiecywana od lat – mówi nam Grzegorz Benedykciński. – Dlatego też mimo wyższej ceny wybierzemy tę ofertę – zapowiada włodarz.

Przypomnijmy. Wykonawca będzie miał za zadanie budowę drzwi zewnętrznych w poziomie parteru oraz w poziomie piwnicy wraz z budową schodów zewnętrznych przy budynku OSP. Ponadto przetarg obejmuje remont pomieszczeń wewnętrznych. Inwestycja ma być realizowana na podstawie wcześniej opracowanego projektu, a wykonawca będzie musiał pozyskać także niezbędne opinie, decyzje i inne dokumenty umożliwiające użytkowanie budynku po zakończeniu prac.

W nowym postępowaniu urzędnicy zmienili termin w jakim wykonawca będzie musiał zrealizować zadanie. Poprzednio miałby na to 120 dni, teraz jest to 150 dni od daty podpisania umowy.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.