TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

07 2021

Burmistrz Milanówka bez absolutorium i wotum zaufania


Grodzisk News


foto: milanowek.plBurmistrz Milanówka bez absolutorium i wotum zaufania - Grodzisk News


Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Milanówka było ostatnim spośród samorządów w naszym powiecie. Burmistrz Piotr Remiszewski nie cieszył się jednak poparciem radnych na sesji absolutoryjnej.


reklama Grodzisk mazowiecki

Sesja miała zresztą dość nietypowy przebieg. Spośród ustawowego grona 15 radnych na sesji obecnych było tylko ośmioro. Żaden z głosujących nie wyraził poparcia dla burmistrza Piotra Remiszewskiego.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W przypadku uchwały o wotum zaufania rajcy jednomyślnie zagłosowali przeciw jego udzieleniu. Z kolei w drugim głosowaniu wszyscy radni opowiedzieli się za nieudzieleniem absolutorium burmistrzowi, co potwierdziło biuro rady miasta.

Co w praktyce oznacza brak absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza? Zgodnie z przepisami otwiera to radzie miejskiej drogę do ustanowienia referendum w sprawie odwołani burmistrza Remiszewskiego. Obecnie nie wiadomo, czy radni taką inicjatywę podejmą. Gdyby jednak do referendum doszło, byłoby to już drugie powszechne głosowanie mieszkańców w sprawie odwołania obecnego burmistrza Milanówka. Wyniki ubiegłorocznego referendum okazały się nieważne ze względu na niewystarczającą frekwencję.

💬︎   dodaj komentarz

Poświęciłam się i obejrzałam całość posiedzenia. Takiego wylewu szamba to nie widzialam od czasu awarii czajki w Warszawie...obecni radni mało się nie pos...ali w zachwytach nad swoją skutecznością w blokowaniu "złych koncepcji" nie wymieniając przy tym żadnych swoich zaslug. Wypowiedzi kupców z targu dolały tylko gnoju do całego tego cyrku, który miał wczoraj miejsce...wielkie pany i panie, którzy zapomnieli że teren targu nie należy do nich (tylko do miasta) ośmielili się narzekać na brud i smród ( na targu którego remont skutecznie blokują). Brakuje mi określenia na podsumowanie tego co się wczoraj działo...porównać to można do aktualnie trwających obrad TK gdzie jest jedną słuszna strona sporu i nie ma opcji na kontrargumenty.

Zaanawetprzeciw
14-07-2021 15:22

A co robili radni (bezradni)? To są kpiny, żeby na 15 radnych, w tak ważnej sesji, uczestniczyło tylko 8! Jak działa ten samorząd?! Kto wybierał tych ludzi???

Bezstronna
14-07-2021 17:05

Kto wybierał? Elytyy milanowskie. Ten samorząd idzie na zmarnowanie

Mis
14-07-2021 20:32

Tam się przynajmniej coś dzieje Są gminy z wodzusiem i klakierami i tam jest pięknie , ale czy naprawdę?

Obserwator
14-07-2021 22:30

Wszystkim się nie dogodzi, a poza tym, każdy wodzuś ma swoich zwolenników i przeciwników. Ale nie rozumiem ludzi, którzy najpierw "biją się" o mandat radnego, biorą za pełnienie funkcji radnego pieniądze (comiesięczna dieta) i nie wywiązują się z powierzonych im obowiązków. To jest, co najmniej, brak szacunku dla Wyborców! Jak im nie wstyd? Przecież to są świadomi ludzie. Nikt ich na siłę nie upychał w tej radzie. O co więc chodzi?

Bezstronna
15-07-2021 00:15

Mam zupelnie inne zdanie. Muzycy niech muzykuja, a nie nieudolnie probuja zarzadzac miastem. Ten burmistrz jest porazka, wybrali go ci, ktorzy byli niezadowoleni z rzadow p. Kwiatkowskiej (zupelnie bez powodu!) i teraz pluja sobie w brode. Obecny wlodarz sciagnal swoich kolesi, obstawil nimi wszystkie intratniejsze stanowiska i wszyscy oni czerpia garsciami z miejskiej kasy. A Milanowek podupada. Czekamy na zmiane!!!

Pompon17
15-07-2021 08:33
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.