reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

01 2023

Burmistrz Grodziska: Zapewniliśmy poszkodowanym dach nad głową


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBurmistrz Grodziska: Zapewniliśmy poszkodowanym dach nad głową - Grodzisk News


Wracamy do sprawy mieszkańców, którzy ucierpieli w pożarze i zadymieniu budynku przy ul. Kilińskiego w Grodzisku. W rozmowie z nami burmistrz potwierdził, iż pogorzelcom zapewniono dach nad głową.


Przypomnijmy. We wtorkowe popołudnie w centrum Grodziska wybuchł pożar kamienicy. Z budynku trzeba było ewakuować kilka osób. Trzy osoby opuściły budynek przed przyjazdem strażaków, natomiast pięć znajdujących się na poddaszu strażacy musieli ewakuować. Te osoby zatruły się tlenkiem węgla i dymem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ponadto przynajmniej na jakiś czas och dotychczasowe mieszkania nie nadają się do przebywania w nich. Na pewno do czasu, aż nie zostaną dobrze wywietrzone i sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa związanego z niewydzielaniem tlenku węgla.

Gmina zapewniła jednak potrzebującym dach nad głową. – Byłem na miejscu jeszcze podczas trwania akcji służb. Od razu podjęliśmy kroki, aby zapewnić tym rodzinom schronienie. Mieszkają w hotelu szkoły w Książenicach, mają tam dobre warunki. Będą mogły zostać tam tak długo, jak będzie potrzeba – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.