TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

14

05 2024

Budżet obywatelski: W środę ostatni dzień składania wniosków


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBudżet obywatelski: W środę ostatni dzień składania wniosków - Grodzisk News


Środa 15 maja to ostatni dzień zgłaszania wniosków do Budżetu Obywatelskiego w Grodzisku Mazowieckim. Jeżeli ktoś nie złożył swojego wniosku, a miał taki zamiar, to czasu pozostało niewiele.


2 kwietnia rozpoczął się nabór propozycji przedsięwzięć od mieszkańców, które ich zdaniem warto byłoby zrealizować w ramach budżetu partycypacyjnego. Potrwa on do 15 maja włącznie. Później czas będą mieli urzędnicy, którzy w okresie od maja do końca lipca zajmą się weryfikacją projektów i wyborem puli tych, na które ostatecznie głosować będą mogli wszyscy mieszkańcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zanim jednak ruszy głosowanie, magistrat ogłosi całą listę przedsięwzięć wraz z ich opisami, specyfikacjami i szacowaną kwotą potrzebną na realizację projektu. Z harmonogramu wynika, że nastąpi to w sierpniu. Samo głosowanie w internecie, które ostatecznie zdecyduje, które inwestycje Grodzisk zrealizuje ruszy 23 września i potrwa do 30 września włącznie.

Wszystkie zasady dotyczące pierwszej edycji grodziskiego budżetu obywatelskiego, a także formularze i dokumenty dotyczące zgłaszania projektów znajdują się na stronie internetowej TUTAJ.

O czym powinni pamiętać wnioskodawcy zgłaszający projekty? Na pewno o tym, że jeden mieszkaniec może zgłosić więcej niż jeden pomysł, a jego propozycje nie muszą dotyczyć obszaru, na którym mieszka. Ponadto zgłaszany projekt powinien mieć pisemne poparcie przynajmniej jednej osoby, które osoba zgłaszająca dołącza do wniosku.

Upoważnieni do podpisania listy poparcia projektu są mieszkańcy. W przypadku osoby małoletniej należy dołączyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział osoby małoletniej w popieraniu projektów do budżetu obywatelskiego (imię, nazwisko, trzy ostatnie cyfry nr PESEL, podpis), a w przypadku składania projektów w wersji elektronicznej – skan tej zgody.

Wszelkie formularze wniosków oraz wzory list poparcia można pobrać z internetowej platformy grodziskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy znajdą tam również zakładkę, która może podpowiedzieć, jakiego rodzaju inwestycje i przedsięwzięcia można zgłaszać.

Wiadomo na pewno, że na inwestycje będzie do wydania pół miliona złotych. Oficjalne ogłoszenie projektów do realizacji nastąpi do 7 października.

Budżet obywatelski: W środę ostatni dzień składania wniosków - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.