TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

09 2021

Budżet Obywatelski Mazowsza: ruszyło głosowanie!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBudżet Obywatelski Mazowsza: ruszyło głosowanie! - Grodzisk News


Można już głosować na najciekawsze projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Kino pod chmurką, mobilne rowerowe miasteczko, multimedialne ogrody, zakup karetki czy plenerowy festiwal filmowy to tylko część z propozycji zgłoszonych w regionie warszawskim zachodnim. Na realizację zwycięskich projektów samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł. Głosowanie na stronie bom.mazovia.pl potrwa do 10 października.


Do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 252 projekty. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 114 z nich, w tym 11 z regionu warszawskiego zachodniego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?
To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można na bom.mazovia.pl do 10 października br. Jak podkreśla Marcin Podsędek, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego teraz wszystko w rękach Mazowszan. – Zachęcam Państwa do głosowania na projekty z poszczególnych regionów, ale także te ogólnowojewódzkie. Możecie Państwo zadecydować jak będzie rozwijało się Mazowsze i najbliższa okolica. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2022 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł.

11 projektów z regionu warszawskiego zachodniego
W regionie warszawskim zachodnim pozytywną ocenę otrzymało 11 projektów. Ich wartość to w sumie blisko 3,7 mln zł. Mieszkańców regionu warszawskiego zachodniego do wyboru najlepszych projektów zachęca radny Piotr Kandyba, przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Prorodzinnej. – Do wyboru mamy aż 11 ciekawych inicjatyw. Myślę, że każdy znajdzie projekt, na który warto zagłosować. To od Państwa zależy czy będzie to karetka, doświetlenie przejść dla pieszych, budowa chodników czy też szkolenie z doskonalenia techniki jazdy dla kierowców – podkreśla. Do 10 października będzie można głosować na jeden z poniższych projektów:

1.Po drodze z zielenią – zagospodarowanie zieleni wzdłuż ul. Pszczelińskiej w Brwinowie i Otrębusach (685 602,33 zł)
2. Bezpieczne przejścia dla pieszych na DW 579, 580 i 888 (Gmina Leszno) (800 000 zł) – oświetlenie w sumie 100 przejść dla pieszych.
3. Poprawa bezpieczeństwa w ciągu DW 888 Zaborów – Święcice (Gminy Leszno i Ożarów Mazowiecki) (304 000 zł) – instalacja czterech aktywnych przejść dla pieszych w miejscowościach: Zaborów, Wyględy, Myszczyn oraz Święcice, a w miejscowości Orły pasywnego doświetlenia przejścia dla pieszych;
4. Bezpieczne i przyjazne drogi wojewódzkie w Nowym Dworze Mazowieckim (440 000 zł) – utworzenie trzech aktywnych przejść dla pieszych oraz wybudowanie brakującego odcinka chodnika przy ulicy Okunin;
5. Szkolenie kierowców z powiatu pruszkowskiego w zakresie doskonalenia techniki jazdy (199 000 zł);
6. Budowa chodnika w miejscowości Moczydłów od osiedla „rezydencja” do wiaduktu kolejowego (90 500 zł)
7. Wielofunkcyjna i ogólnodostępna strefa TEQ (44 400 zł) – zakup i montaż wielofunkcyjnych i ogólnodostępnych stołów TEQ ONE.
8. Widoczni = bezpieczni. Doświetlenie przejść dla pieszych na drodze wojewódzkiej nr 876 na terenie Gminy Tarczyn (220 000 zł) – doświetlenie 4 przejść dla pieszych na drodze wojewódzkiej nr 876 na terenie Gminy Tarczyn;
9. Zakup karetki dla mieszkańców miasta Pruszkowa i okolic (350 000 zł);
10. Budowa aktywnych przejść dla pieszych na DW 721 w Gminie Lesznowola (500 000 zł);
11. Doświetlenie przejść dla pieszych na ulicach Modlińskiej oraz Bohaterów Modlina w Nowym Dworze Mazowieckim (150 000 zł).

29 projektów ogólnowojewódzkich
Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 29 o charakterze ogólnowojewódzkim. Ich wartość to w sumie ponad 8,2 mln zł. Wśród projektów, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców znalazły się m.in.: tajemniczy ogród, młodzi reportażyści na tropie Olendrów, in vitro, różowa skrzyneczka czy rehabilitacja. Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji urzędu marszałkowskiego, podkreśla rosnące zainteresowanie Budżetem Obywatelskim Mazowsza i wskazuje nowe cele. – W porównaniu z pierwszą edycją w tym roku poddajemy pod głosowanie więcej projektów. Liczymy też na to, że liczba głosujących w drugiej edycji przekroczy 50 tysięcy mieszkańców Mazowsza, w pierwszej edycji BOM zagłosowało 37 880 osób – dodaje.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.