TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

01 2022

Budynki zostaną wyburzone. Jest wykonawca


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plBudynki zostaną wyburzone. Jest wykonawca - Grodzisk News


Grodziski magistrat wybrał wykonawcę rozbiórki budynków przy ul. Fabrycznej i Kościuszki. Oznacza to, że niebawem znikną z krajobrazu miasta.


Chętnych do rozbiórki było wielu – zgłosiło się dziewięć firm. Ich oferty wahały się od 28 tys. zł do 280 tys. zł. Ostatecznie urzędnicy wybrali propozycję firmy ITOS, która zażyczyła sobie niecałe 57 tys. zł i to ona dokona rozbiórki.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O które dokładnie obiekty chodzi? Urzędnicy planują wyburzenie zaniedbanych obiektów znajdujących się przy ulicach Kościuszki oraz Fabrycznej. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ul. Kościuszki 21. Jest to budynek biurowo-gospodarczy (oficyna), dwukondygnacyjny, z poddaszem użytkowym, częściowo podpiwniczony. Budynek jest w kiepskim stanie technicznym m.in. znaleziono pęknięcia belek stropowych, duże zawilgocenia ścian, ugięcia stropu i połaci dachowej. Ekspertyza wykazała, że „przedmiotowy budynek jest w złym stanie technicznym. Opisane ubytki w elementach nośnych, pęknięcia w ścianach nośnych, ugięcia belek stropowych, ugięcia połaci dachowej, powodują iż budynek nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Ponadto budynek nie spełnia żadnych współcześnie obowiązujących przepisów technicznobudowlanych”. Do rozbiórki przeznaczono również stojący obok budynek gospodarczy i wolnostojący ustęp.

Z kolei obiekt przy ul. Fabrycznej nie ma nawet adresu (znajduje się na działce nr ew. 33). Jest to niewielki budynek o powierzchni całkowitej 30 mkw, któremu zostały tylko ściany zewnętrzne – pozostałe elementy budynku są zapadnięte (tj. dach, podłogi oraz częściowo mury). Ze stolarki pozostała wyłącznie rama bez szyb oraz pełne drzwi drewniane.

Oba obiekty mają zostać rozebrane w bezpieczny sposób, a teren po nich ma zostać uporządkowany.

Wykonawca będzie miał 90 dni na realizację zadania od daty podpisania umowy.

Budynki zostaną wyburzone. Jest wykonawca - Grodzisk Newsfoto: grodzisk.pl


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.