11 09 2020

Budynki mieszkalne powstaną przy Ułańskiej. Stare do rozbiórki

11.09.2020, godz.: 17:05
Budynki mieszkalne powstaną przy Ułańskiej. Stare do rozbiórki
fot. Pixabay

Grodzisk chce sukcesywnie „oczyszczać” miasto ze starych, brzydkich i niefunkcjonalnych budynków, a w ich miejsce stawiać nowe obiekty. Tak będzie przy ul. Ułańskiej 18, gdzie zburzone zostaną obecne baraki, a zastąpią je budynki mieszkalne liczące przynajmniej 30 mieszkań. Magistrat ogłosił właśnie przetarg na projekt całego przedsięwzięcia.

Teren przy ul. Ułańskiej 18, na którym mają pojawić się nowe budynki, liczy ponad 3,4 tys. mkw powierzchni. Obecnie znajdują się tam dwa parterowe, murowane baraki mieszkalne o powierzchni 390 mkw. każdy oraz komórka o powierzchni 170 mkw. W dokumentacji projektowo-kosztorysowej, której dotyczy przetarg, zwycięska pracownia będzie musiała uwzględnić rozbiórkę powyższych obiektów.

Druga część opracowania ma z kolei ujmować budowę dwóch budynków mieszkalnych mieszczących łącznie nie mniej niż 30 mieszkań. Każdy z budynków będzie dwukondygnacyjny, ale niepodpiwniczony. Oznacza to, iż obiekty będą miały mieszkalne parter oraz pierwsze piętro. Z przetargowej specyfikacji zamówienia dowiadujemy się, iż dokumentacja ma uwzględniać około 70 procent lokali jednopokojowych i 30 procent dwupokojowych.

Budynki będą przyjazne architektonicznie dla osób niepełnosprawnych i wyposażone we wszystkie niezbędne media, a także ogrzewane gazowo ze specjalnie wybudowanej kotłowni. Budynki mają być zaprojektowane w sposób zapewniający ich ekonomiczną budowę oraz cechować się prostą architekturą. W zakres zagospodarowania terenu wchodzi zaprojektowanie m.in. miejsc parkingowych (przynajmniej jednego na dwa mieszkania), dróg dojazdowych, chodników, miejsc do wypoczynku, altany śmietnikowej, budynków gospodarczych, małej architektury, placu zabaw dla dzieci i zieleni.

„Projekt ma umożliwić realizację inwestycji etapami, tj. w I etapie rozbiórkę jednego istniejącego budynku mieszkalnego, wybudowanie na części zwolnionej w ten sposób posesji nowego budynku/-ów z uzyskaniem na niego pozwolenia na użytkowanie i w II etapie rozbiórkę drugiego istniejącego budynku mieszkalnego i kontynuację inwestycji” – głosi specyfikacja przetargowa.

Jeśli magistrat wyłoni firmę projektową, będzie ona miała aż 48 miesięcy na wykonanie opracowania.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Budynki mieszkalne powstaną przy Ułańskiej. Stare do rozbiórki”

  1. Łąki pisze:

    Czy oczyszcza centrum z patologii. Przy Traugutta powstawili bloki i już mamy większości to patologia. … wieczorem nie można normalnie wyjść na spacer, psy wyprowadzane pełno gówien. Stojących pijakow pod sklepem, samochody osobowe niektore ze szok… ławeczki przy granicznej sytuacji, brod i pijaki śpiące na nich… i jak mam chodzic z dzieckiem… nie robi się tu fajnie… wszyscy teraz myślą ze cala dzielnica to patologia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.