reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

03

09 2020

Budowa zachodniej obwodnicy ruszy w tym miesiącu


Grodzisk News


Budowa zachodniej obwodnicy ruszy w tym miesiącu - Grodzisk Newsreklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy. 27 sierpnia 2020 r. podpisano długo wyczekiwaną umowę na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego (więcej tutaj). To inwestycja, której realizacji nie mogli doczekać się mieszkańcy. Doprowadzenie do tego było niezwykle problematyczne dla grodziskich i wojewódzkich włodarzy, którzy musieli się mierzyć z licznymi trudnościami natury administracyjnej, związanymi m.in. z protestami niewielkiej grupy mieszkańców. Ale to już za nami. Teraz czekamy na budowę. Kiedy ona ruszy? Spółka STRABAG poinformowała na swojej stronie internetowej, że roboty ruszą jeszcze w tym miesiącu. ? Prace przy realizacji ponad 7-kilometrowego odcinka drogi rozpoczną się w drugiej połowie września 2020 r. i zostaną ukończone pod koniec 2022 roku ? informuje wykonawca. Do końca 2022 r. droga powinna być już otwarta dla ruchu, wtedy też przekonamy się, jak bardzo jej budowa wpłynie na ruch w samym Grodzisku, który zwłaszcza w godzinach szczytu (ale nie tylko) jest zakorkowany. ? Wyprowadzenie uciążliwego ruchu tranzytowego z miejskich ulic ma ogromne znaczenie dla ludzi i środowiska. Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego od wielu lat oczekiwali tej inwestycji, która zwiększy bezpieczeństwo i poprawi komfort życia. STRABAG jest bardzo zaangażowany w budowę infrastruktury drogowej i wybudował w Polsce już kilkaset kilometrów obwodnic, począwszy od obejść miejscowości Pniewy i Połupin oddanych do użytkowania pod koniec lat 90. Obecnie prowadzimy prace między innymi przy realizacji obwodnicy Łodzi, Kędzierzyna-Koźla, Tuchowa oraz Gostynia? ? mówi Piotr Laska, dyrektor Dyrekcji Północny Zachód i Centrum, STRABAG Sp. z o.o. Koszt budowy obwodnicy do 145 mln zł. 116 mln zł pokryje unijna dotacja. Za te pieniądze wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego ?Grodzisk Mazowiecki? do drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie Kałęczyna. Będzie to jednojezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu i obustronnym poboczem. W ciągu zachodniej obwodnicy powstaną trzy obiekty mostowe, drogi serwisowe i rowerowe oraz pięć skrzyżowań (w tym trzy ronda). Na odcinku o długości około 1,6 km zostaną zainstalowane ekrany akustyczne, które mają zapewnić większy komfort okolicznym mieszkańcom.

Fot. Strabag

💬︎   dodaj komentarz

Wreszcie rusza ta budowa! Po 2 dekadach czekana!!!

JSC
03-09-2020 14:00

To nic nie da. Grodzisk i tak bedzie zakorkowany. Przebieg tej tzw obwodnicy jest totalnym nieporozumieniem. Mysle ze prokurator sie zainteresuje ta inwestycja. Predzej czy pozniej.

King
03-09-2020 17:13

Mam wrażenie, że Ci co ciągle myślą, że każda inwestycja to przekręt i wałek sami ciągle robią wały i wydaje im się, że tak wygląda świat :)

Hansik
03-09-2020 18:40

pokaż wszystkie komentarze (15)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.