03 09 2020

Budowa zachodniej obwodnicy ruszy w tym miesiącu

03.09.2020, godz.: 12:41
Budowa zachodniej obwodnicy ruszy w tym miesiącu

Tydzień temu została podpisana umowa na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Wykonawca, firma STRABAG, poinformował, że prace ruszą w najbliższym czasie.

Przypomnijmy. 27 sierpnia 2020 r. podpisano długo wyczekiwaną umowę na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego (więcej tutaj). To inwestycja, której realizacji nie mogli doczekać się mieszkańcy. Doprowadzenie do tego było niezwykle problematyczne dla grodziskich i wojewódzkich włodarzy, którzy musieli się mierzyć z licznymi trudnościami natury administracyjnej, związanymi m.in. z protestami niewielkiej grupy mieszkańców. Ale to już za nami. Teraz czekamy na budowę. Kiedy ona ruszy?

Spółka STRABAG poinformowała na swojej stronie internetowej, że roboty ruszą jeszcze w tym miesiącu. – Prace przy realizacji ponad 7-kilometrowego odcinka drogi rozpoczną się w drugiej połowie września 2020 r. i zostaną ukończone pod koniec 2022 roku – informuje wykonawca.

Do końca 2022 r. droga powinna być już otwarta dla ruchu, wtedy też przekonamy się, jak bardzo jej budowa wpłynie na ruch w samym Grodzisku, który zwłaszcza w godzinach szczytu (ale nie tylko) jest zakorkowany. – Wyprowadzenie uciążliwego ruchu tranzytowego z miejskich ulic ma ogromne znaczenie dla ludzi i środowiska. Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego od wielu lat oczekiwali tej inwestycji, która zwiększy bezpieczeństwo i poprawi komfort życia. STRABAG jest bardzo zaangażowany w budowę infrastruktury drogowej i wybudował w Polsce już kilkaset kilometrów obwodnic, począwszy od obejść miejscowości Pniewy i Połupin oddanych do użytkowania pod koniec lat 90. Obecnie prowadzimy prace między innymi przy realizacji obwodnicy Łodzi, Kędzierzyna-Koźla, Tuchowa oraz Gostynia” – mówi Piotr Laska, dyrektor Dyrekcji Północny Zachód i Centrum, STRABAG Sp. z o.o.

Koszt budowy obwodnicy do 145 mln zł. 116 mln zł pokryje unijna dotacja. Za te pieniądze wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego „Grodzisk Mazowiecki” do drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie Kałęczyna. Będzie to jednojezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu i obustronnym poboczem. W ciągu zachodniej obwodnicy powstaną trzy obiekty mostowe, drogi serwisowe i rowerowe oraz pięć skrzyżowań (w tym trzy ronda). Na odcinku o długości około 1,6 km zostaną zainstalowane ekrany akustyczne, które mają zapewnić większy komfort okolicznym mieszkańcom.

Fot. Strabag
💬︎ 13

Dodaj Komentarz

13 odpowiedzi na “Budowa zachodniej obwodnicy ruszy w tym miesiącu”

 1. JSC pisze:

  Wreszcie rusza ta budowa! Po 2 dekadach czekana!!!

 2. King pisze:

  To nic nie da. Grodzisk i tak bedzie zakorkowany. Przebieg tej tzw obwodnicy jest totalnym nieporozumieniem. Mysle ze prokurator sie zainteresuje ta inwestycja. Predzej czy pozniej.

 3. Irena pisze:

  No nareszcie ruszajcie !!!!! A jednak wszystko przedłuży się aż na cały 2022. Ponad 2 lata jeszcze korków i męczarni za kierownicą żeby dostać się do Grodziska z A2. Trochę długo, ale cóż może wytrwamy. Będzie mam teraz lżej jeździć w tych korkach czekając na upragnioną nową obwodnicę wiedząc że to tuż tuż….
  Życzę wszystkim jeszcze dużo cierpliwości.

 4. Zico76 pisze:

  Panie Burmistrzu, niech pan ma w d..ie co piszą hejterzy prawdopodobnie Milanowka albo innej prowincji. Obwodnica jest potrzebna, pewnie w niedługim czasie i tak trzeba będzie pomyśleć, o poprawie ruchu, od strony Ksiazenic Opyp
  Tutaj też jest duży ruch Grodzisk mocno się rozwija. Mocna grupa mieszkańców okolicy okreznej trzyma kciuki za budowę!!!! Pozdrawiamy

 5. Trup pisze:

  A internetu w Grodzisku dalej brak

 6. naiwny pisze:

  Uwierzę ja zobaczę „rozpoczęcie”prac przygotowawczych do budowy obwodnicy !!!

 7. matt pisze:

  Haha serio 1 pas? Bardzo przyszłościowo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.