reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

05 2023

Budowa ul. Cichociemnych za 8,5 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBudowa ul. Cichociemnych za 8,5 mln zł? - Grodzisk News


Urzędnicy z grodziskiego magistratu otworzyli oferty na pierwszy etap budowy ul. Cichociemnych w Książenicach. Oferty są wyższe od kwoty zakładanej przez magistrat.


W miniony piątek urzędnicy otworzyli oferty na tę inwestycję. Gmina zarezerwowała na ten cel 8 mln zł, ale obie oferty, które spłynęły są wyższe od tej kwoty. Ta tańsza złożona przez MKL-BUD z Warszawy opiewa na blisko 8,43 mln zł, a ta droższa złożona przez MABAU z Baniochy – na 8,9 mln zł. Czy urzędnicy zdecydują się zwiększyć budżet na tę inwestycję, aby rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Grodziska gmina ogłosiła przetarg na pierwszy etap przebudowy tej drogi na odcinku blisko 740 metrów od ul. Planty Książenickie w kierunku ul. Mazowieckiej (do ostatnich zabudowań). Zaprojektowano nową nawierzchnię mastyksowo-grysową jezdni o szerokości 5,50 m. Na skrzyżowaniu ulicy Cichociemnych i Koncertowej powstanie mini rondo z przejezdną wyspą środkową. W ciągu ulicy Cichociemnych przewidziano wykonanie wyniesionych skrzyżowań z kostki brukowej wraz z przejściami dla pieszych. Ponadto projekt zakłada wykonanie obustronnego chodnika o szerokości 2,00 m z betonowej kostki brukowej oraz z betonu asfaltowego.

W ramach zamówienia zostanie wykonana kanalizacja deszczowa oraz linie kablowe oświetlenia ulicznego.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 24 miesiące od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Budowa ul. Cichociemnych za 8,5 mln zł? - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Bardzo cieszy kolejna kompletna inwestycja w nowe ulice+chodniki +oświetlenie na osiedlu w Książenicach. Mijają lata a na Mościskach ulica Pawia i Słowicza pozostają bez chodnika i oświetlenia. Kiedy mieszkańcy doczekają się tego o co proszą ? Dzieci na Mościskach idą do szkoły po ciemku ,ulicą wśród pędzących aut. Czekamy na chodnik i oświetlenie to przecież kwestia bezpieczeństwa naszych dzieci i mieszkańców Mościsk.

Mieszkańcy
22-05-2023 10:41

W Ksiazenicach tez nie wszędzie jest oswietlenie, drogi, chodniki i dzieci tez chodzą do szkoły po ciemku i po błocie. Podatki, które gmina otrzymuje od mieszkańców Książenic, praktycznie wszystkich pracujących w Warszawie są dużo większe niż czynione w Ksiazenicach inwestycje.

Mieszkanka osiedla
22-05-2023 15:12

Doczekają się wówczas, gdy przestaną sabotować budowę kanalizacji. Tyle w temacie.

Egzorcysta
22-05-2023 19:51

Książenice to osiedle wybudowane w dużej części przez dewelopera Agri-Rol. Jak nie budują domów to sprzedają działki do samodzielnej zabudowy. W czym jest problem żeby zaczął budować drogi na swoich osiedlach, był odpowiedzialny do podłączenia wszystkich budynków na sieci kanalizacji zbiorczej? Dlaczego wszyscy mieszkańcy gminy maja finansować to prywatne przedsięwzięcie? Nie mamy jako gmina większych potrzeb w zakresie budowy dróg, edukacji itp?

Jeżeli deweloper buduje osiedle to powinien dostać również w ramach pozwolenia na budowę czy wz wybudowania infrastruktury towarzyszącej i nie przerzucać tych kosztów na wszystkich mieszkańców gminy a tylko na tych którzy kupują od niego nieruchomości.

Mieszkaniec
22-05-2023 12:27

Ilu znasz właścicieli działek, którzy podzielili większe na mniejsze i zrobili do nich drogi asfaltowe, kanalizację i inne media? Może jakiś poważny duży stołeczny deweloper, ja osobiście nie znam takich i Agri-Rol to taki sam przypadek.
Drogi zostały zrobione tam, gdzie postawili sami budynki i je sprzedali. co dodatkowo w mojej ocenie było dużą reklamą przy sprzedaży działek ( Chcesz Pan zobaczyć jak osiedle będzie wyglądało? Przejedz się Pan i zobacz jak fajnie) przez co ludzie stwierdzili, że Ok, jak ma być tak fajnie to kupię działkę a potem oddanie dróg do gminy i cyrk.
W miejscach gdzie były sprzedawane działki prywatnym właścicielom zostały wykonane media i w miarę sensowna droga ( przynajmniej na początku ). Wprowadziło się na osiedle pewnie z 2 tyś ludzi i wszystko zaczęło się sypać - warunki gorsze niż Kambodży,
Jak ktoś twierdzi, że są inne wydatki a nie drogi w Książenicach to zapraszam w słoneczne suche dni albo po deszczach.
Gmina do zachęcania płacenia podatków pierwsza a od siebie ? W przypadku Mieszkańców Osiedla nie daje od siebie nic!
Światła nie ma, dróg nie ma, śmietnika nie ma, chodnika nie ma.

Krystek
22-05-2023 14:20

Czym innym jest rozbudowa miasta, na przykład Grodziska w związku z jego rozwojem, a czym innym jest lokacja wsi (osiedla) na surowym korzeniu.
Właściciel odkupionych gruntów rolnych po rozwiązanym PGR Książenice sam z siebie nie był wstanie zbudować tego osiedla do obecnych rozmiarów bez wsparcia liderów Ziemi Grodziskiej. Gdyby gmina nie budowała tam dróg, nie doprowadziła mediów, nie wybudowała szkoły, to szybko byłoby to martwe osiedle, bez szans rozwoju. Ale widać zadziałały jakieś nadprzyrodzone siły (znam te siły, ale w obawie przed procesami ich nie wymienię z nazwiska), które snują ambitne plany miasta-ogrodu Książenice z Centrum Kultury i Ratuszem. Ale na te inwestycje w PGR Książenice wysysane są środki z budżetu gminy, przeznaczone na rozbudowę infrastruktury miejskiej (jeszcze są szamba w centrum miasta), drogi i ulice nieutwardzone w centrum miasta. Burmistrz mówi brak środków, bo te środki idą na Książenice właśnie. Jedna trzecia planów zagospodarowania dotyczy Książenic. A kto podliczy ile nas mieszkańców gminy kosztowaly Książenice w ostatnich 5, 10 latach? Książenice nie są Grodziskowi do niczego potrzebne, nie stanowią o niczym, niczego nie wnoszą.

Becia
22-05-2023 18:37

Dokładnie. Jaśnie państwo niedawno sprowadziło się do Książenic i oczekiwania bo płacą podatki. W innych częściach gminy tez płacą, a długimi latami czekaja na inwestycje. W zamian mają magazyny i syf z TIR-ów. Ja też za dużo nie napiszę. Niestety nie mam nadziei, że w kolejnych wyborach wygra ktoś spoza zaufanych Benka i przyjrzy się rządom poprzednika jak miało to miejsce np. w Podkowie.

rbogucki
23-05-2023 00:11
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.