TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

22

05 2023

Budowa ul. Cichociemnych za 8,5 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Urzędnicy z grodziskiego magistratu otworzyli oferty na pierwszy etap budowy ul. Cichociemnych w Książenicach. Oferty są wyższe od kwoty zakładanej przez magistrat.


W miniony piątek urzędnicy otworzyli oferty na tę inwestycję. Gmina zarezerwowała na ten cel 8 mln zł, ale obie oferty, które spłynęły są wyższe od tej kwoty. Ta tańsza złożona przez MKL-BUD z Warszawy opiewa na blisko 8,43 mln zł, a ta droższa złożona przez MABAU z Baniochy – na 8,9 mln zł. Czy urzędnicy zdecydują się zwiększyć budżet na tę inwestycję, aby rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Grodziska gmina ogłosiła przetarg na pierwszy etap przebudowy tej drogi na odcinku blisko 740 metrów od ul. Planty Książenickie w kierunku ul. Mazowieckiej (do ostatnich zabudowań). Zaprojektowano nową nawierzchnię mastyksowo-grysową jezdni o szerokości 5,50 m. Na skrzyżowaniu ulicy Cichociemnych i Koncertowej powstanie mini rondo z przejezdną wyspą środkową. W ciągu ulicy Cichociemnych przewidziano wykonanie wyniesionych skrzyżowań z kostki brukowej wraz z przejściami dla pieszych. Ponadto projekt zakłada wykonanie obustronnego chodnika o szerokości 2,00 m z betonowej kostki brukowej oraz z betonu asfaltowego.

W ramach zamówienia zostanie wykonana kanalizacja deszczowa oraz linie kablowe oświetlenia ulicznego.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 24 miesiące od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Budowa ul. Cichociemnych za 8,5 mln zł? - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.