24 01 2020

Budowa szkoły w Skułach? Jest taki pomysł

24.01.2020, godz.: 13:20
Budowa szkoły w Skułach? Jest taki pomysł
fot. Pixabay

Żabia Wola szykuje się do uruchomienia nowo wybudowanego żłobka, co ma nastąpić w kwietniu (czytaj: tutaj). Ale to niejedyny pomysł rozbudowy oświaty w gminie. Włodarze chcą budowy szkoły w Skułach.

Poinformował o tym wójt Żabiej Woli Piotr Rybka. – Zaproponowałem radnym gminy budowę szkoły w Skułach w nowej lokalizacji. Jest możliwość pobudowania szkoły na działce o powierzchni 3 hektarów. Dobrze skomunikowanej zlokalizowanej przy ul. Strażackiej w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego boiska – powiedział.

– Przeprowadziłem badania geotechniczne z których wynika, że grunt jest stabilny i nadaje się pod budowę nowej szkoły dla naszych dzieci. Inwestycja pochłonie kilkanaście mln zł i będzie priorytetowym zadaniem gminy na najbliższe 4 lata – dodał.

W zamyśle wójta i magistratu, środki na sfinansowanie inwestycji znajdą się zarówno w budżecie gminy, jak i pewnie dzięki dofinansowaniom na poziomie 30 procent, o które gmina będzie aplikować. W razie potrzeby samorząd wesprze się kredytem. Jak poinformował wójt Piotr Rybka, radni pozytywnie przyjęli tę informację.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata