reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Budowa szkoły muzycznej z poślizgiem

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: WizualizacjaBudowa szkoły muzycznej z poślizgiem - Grodzisk News


Plany Grodziska, aby do 2025 roku w mieście stanęła nowa siedziba szkoły muzycznej najprawdopodobniej ulegną przesunięciu. Powodem formalne sprzeciwy okolicznych mieszkańców, którzy oprotestowali inwestycję.


W listopadzie ubiegłego już roku Grodzisk podpisał z firmą EBIM umowę na przygotowanie opracowania wielobranżowej dokumentacji: projektu budowlanego, projektu wykonawczego, kosztorysów inwestorskich, przedmiarów robót oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót wraz pełnieniem nadzoru autorskiego. Pracownia stworzyła zresztą także koncepcję.

REKLAMA

Na początku roku do magistratu trafiła gotowa dokumentacja projektowo-kosztorysowa. Perspektywa uruchomienia nowego gmachu szkoły na początku 2025 roku wydawała się więc nabierać realnych kształtów. Od tamtej pory jednak sprawa utknęła jednak na poziomie niezgody części mieszkańców na budowę szkoły.

– Mamy protesty mieszkańców, a z doświadczenia wiemy, że zanim dojdziemy do porozumienia mija sporo czasu – przyznaje Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Kiedy zatem urzędnicy spodziewają się startu budowy gmachu przy pl. Zygmunta Starego? – Nie chciałbym składać mało realnych deklaracji, dlatego powiem, że budowa zacznie się prawdopodobnie w przyszłym roku, a najprawdopodobniej pod koniec 2024 roku – przyznaje burmistrz.

Przypomnijmy więc założenia z projektu budowy szkoły. Elewacja szkoły będzie częściowo szklana. Na parterze zaplanowano salę koncertową na około 200–250 widzów, a także bar i pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze z kolei znajdzie się część dydaktyczna, będzie do niej oddzielne wejście, aby uczniowie nie przeszkadzali w koncertach. Pod szkołą zaplanowano parking podziemny, na który będzie się wjeżdżało od strony ul. Wólczyńskiej.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ







Dodaj komentarz

Odpowiadasz na



Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.



Treść komentarza
Podpis


_.


AKTUALNOŚCI

Święto kolorów Holi już jutro na Stawach Walczewskiego!

Na dobry początek majówki na Stawach Walczewskiego odbędzie się lubiana przez grodziszczan a znana na całym świecie impreza pod szyldem: „Święto kolorów Holi” Przybywajcie zatem liczenia na „Walca” 1 maja!

Popołudniowe zderzenie w Adamowie

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek późnym popołudniem w Adamowie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, a w wyniku tego mercedes uderzył dodatkowo w przydrożne ogrodzenie posesji.

Wkrótce kolejne prace na Mickiewicza

Przebudowa ulicy Mickiewicza wkracza w kolejny ważny etap. Tuż po majówce wykonawca przystąpi do układania finalnej nawierzchni asfaltowej oraz budowy elementów poprawiających bezpieczeństwo.

Rekordowe rabaty w FACTORY Ursus wracają w majowej edycji Jungle Night

W warszawskim outlecie FACTORY Ursus rusza największa akcja zakupowa na polskim rynku, która ponownie potrwa sześć godzin. Wiodące marki światowe i lokalne, obecne w pasażach handlowych popularnego centrum, obniżą o 50% ceny outletowe. Wiosenna edycja Jungle Night w FACTORY Ursus odbędzie w czwartek 8 maja. Początek tradycyjnie o godz. 16.00.

Grodzisk uczcił Dzień Ziemi akcją sadzenia i sprzątania

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego, młodsi i starsi, wspólnie zaangażowali się w obchody Dnia Ziemi. Główne działania skupiły się na osiedlu Tadeusza Bairda oraz na terenie Górek Szwedzkich, gdzie odbyły się akcje sadzenia roślin, sprzątania okolicy, zbiórka elektroodpadów oraz edukacja ekologiczna.

Pijany 32-latek spowodował kolizję na skrzyżowaniu

Żyrardowscy policjanci zatrzymali obywatela Gruzji, który wsiadł za kierownicę, mając prawie półtora promila alkoholu w organizmie i w takim stanie spowodował kolizję na jednym ze skrzyżowań. Teraz grożą mu nawet trzy lata więzienia.

Jest nowa umowa na odbiór śmieci w gminie przez kolejny rok

Odbiór odpadów komunalnych z posesji mieszkańców gminy Baranów jest zapewniony na kolejny rok. Kilka dni temu wój Agata Trzop-Szczypiorska podpisała umowę na obsługę systemu śmieciowego przez kolejny rok.

Poranne dachowanie w Natolinie. Kierowca mercedesa pod wpływem [FOTO]

We wtorkowy poranek na ul. Logistycznej w Natolinie samochód osobowy zjechał do rowu i dachował. Policjanci ustalili, że kierowca mercedesa był pod wpływem alkoholu. Teraz odpowie za to przed wymiarem sprawiedliwości.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2025 () - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.