reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

03

08 2023

Budowa szkoły muzycznej z poślizgiem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: WizualizacjaBudowa szkoły muzycznej z poślizgiem - Grodzisk News


Plany Grodziska, aby do 2025 roku w mieście stanęła nowa siedziba szkoły muzycznej najprawdopodobniej ulegną przesunięciu. Powodem formalne sprzeciwy okolicznych mieszkańców, którzy oprotestowali inwestycję.


W listopadzie ubiegłego już roku Grodzisk podpisał z firmą EBIM umowę na przygotowanie opracowania wielobranżowej dokumentacji: projektu budowlanego, projektu wykonawczego, kosztorysów inwestorskich, przedmiarów robót oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót wraz pełnieniem nadzoru autorskiego. Pracownia stworzyła zresztą także koncepcję.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na początku roku do magistratu trafiła gotowa dokumentacja projektowo-kosztorysowa. Perspektywa uruchomienia nowego gmachu szkoły na początku 2025 roku wydawała się więc nabierać realnych kształtów. Od tamtej pory jednak sprawa utknęła jednak na poziomie niezgody części mieszkańców na budowę szkoły.

– Mamy protesty mieszkańców, a z doświadczenia wiemy, że zanim dojdziemy do porozumienia mija sporo czasu – przyznaje Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Kiedy zatem urzędnicy spodziewają się startu budowy gmachu przy pl. Zygmunta Starego? – Nie chciałbym składać mało realnych deklaracji, dlatego powiem, że budowa zacznie się prawdopodobnie w przyszłym roku, a najprawdopodobniej pod koniec 2024 roku – przyznaje burmistrz.

Przypomnijmy więc założenia z projektu budowy szkoły. Elewacja szkoły będzie częściowo szklana. Na parterze zaplanowano salę koncertową na około 200–250 widzów, a także bar i pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze z kolei znajdzie się część dydaktyczna, będzie do niej oddzielne wejście, aby uczniowie nie przeszkadzali w koncertach. Pod szkołą zaplanowano parking podziemny, na który będzie się wjeżdżało od strony ul. Wólczyńskiej.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Szkoda, że o szkołach średnich nikt nie myśli, dziecko z ambicjami musi patrzec w kierunku stolicy, a GM to przecież miasto dla rodzin
Grodziszczanin1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.